Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől fájhat a fogam? Mit...

Mitől fájhat a fogam? Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődött, hogy kb. 1.5 hónapja letört a fogamból (metszőfog) egy darab és akkor láttam, hogy ez bizony hátulról lyukas.

Kértem is időpontot a fogorvoshoz, aki nem sokkal később meg is csinálta. A fog nem fájt és nem is volt érzékeny se előtte, se a kezelés közben.

Azóta eltelt egy hónap és érzékennyé vált.. aztán már enyhén fájt is... de pl. gyógyszer nem nagyon kellett, mert pár percig nyilalt, aztán elmúlt.. de napi többször, éjjel nem is, harapni, rágni tudtam, kocogtatásra sem volt érzékeny, de olykor kisugárzott másik fog(ak)ba is.


Felkerestem egy másik fogorvost, de mire az időpontom szólt (1 hét) elmúlt, azért elmentem.

Megnézte, mondta a tömés szép, nem lát benne hibát, levegővel megfújta, nem volt érzékeny. Ezt követte egy röntgen, ami semmit nem mutatott. Kocogtatásra nem volt érzékeny. Befújta spray-vel és valami kis kocka alakú dolgot hozzányomott, hogy érzékeny-e hidegre vagy melegre, de nem, teljesen átlagos érzés volt, kellemetlennek sem mondhatni.


Viszont jelezte, hogy a bölcsességfogam nagyon rossz állapotban van (amit tudtam, mert már tömve korábban és így is töredezett mellette a fog, szinte csak a tömés volt már, de nem fájt, begyulladva sem volt sosem). Húzást javasolt. Beleegyeztem.

kb. fél perc alatt kihúzta, nem is fájt, érzéstelenítő elmúlása után sem.

Igen ám, de éjjelre olyan szinten begyulladt az a fogam, amit előtte fájlaltam, hogy az nem igaz. Nyomásra nem fáj, csak érzem, hogy valami nem oké, de ha összekoccan vagy épp fogatmosok kegyetlen érzés. Harapni tudok, ha nem ér össze nincs gond.....


Eddig nem látott rajta semmit, akkor gondolom most sem fog.... lehet, hogy attól fáj, hogy megpiszkálta és van rá esély, hogy elmúlik?

Vagy valami ideget nyom a tömés? Nincs gyökérkezelve..


2021. máj. 21. 12:38
 1/6 anonim válasza:
Több okból is lehet. Ha tudsz szerintem menj el vele még ma. Ha fáj a fogad kötelesek ellátni időpont nélkül.
2021. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínű nem lett kigyökérkezelve, csak simán betömte. Azt meg ugye kívülről nem látni, röntgen sem mutatja ki. Lehet újra kellene csináltatni.
2021. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ma szinte mindenki délelőtt rendelt, nekem meg oktatásom volt, amin muszáj volt részt vennem.

Hiába telefonálgatok, rendelőt egyszerűen nem érek el…


2. Épp ezt írtam, nem volt gyökérkezelés.


Ebben bízom én is, hogy hátha az segítene, de leghamarabb kedden jutok el úgy néz ki, ami baromi messze van. Hiába a fájdalomcsillapító, megveszek most pl. annyira fáj.

2021. máj. 21. 15:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, az utolsó mondat lemaradt, nem figyeltem :D


Akkor viszont biztos az a probléma.

2021. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
De ha nagyon fáj és semmi nem segít én a helyedbe elmennék fogászati ügyeletre és nem várnék keddig. Nagyon kell ezzel vigyázzni mert mindent megtámadhat ha begyullad. Sajnos tapasztalat.
2021. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos lassan 1.5 éve nincs ügyelet.

Elhunyt, aki csinálta, meg is lett pályáztatva a hely, de nem vállalta senki.

Egy fogorvossal tudtam beszélni késő délután, de elvállalni nem tudott.


Ha nem ér hozzá semmi nem fáj, ha véletlen összekoccan…. az már más.

2021. máj. 21. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!