Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedés után is tudnak...

Fogkő leszedés után is tudnak rendeződni picit a fogak? (Túlharapás)

Figyelt kérdés

Mint amikor egy örlőfog kihúzása után magától is képes rendeződni kicsit egy fogsor.


Nálam nagy mértékű a fogkő. Korábban is volt, hogy a leszedése után mozgott 1-2 fogam, főleg a metszők. Utána ez helyreállt az ínnyel.


Most úgy látom, hogy egy enyhe túlharapásom alakult ki és nem tudom összefügghet-e, vagy a fogkő eltávolítás segíthet-e.

Minden bölcsességfogam megvan még, attól tartok ez is okozhatta.



2021. máj. 27. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Ha tulharapasod alakult ki az max fiatal korban vagy fizikai trauma ert vagy ahogy a bolcsesseg fogak nonek ki szettolta az also vagy felso fogsort.


Fogkoleszedes nem okoz fogelmozdulast, max ha annyira be van gyulladva az inyed de attol nem lesz nyitott vagy tul harapasod.

2021. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: Köszi a választ. Nem akartam ennél nagyobb kisregényt írni, de ez valahogy a mostani időben alakulhatott ki.


Főleg a két felső metsző környékén nem zár szépen, rálóg a lentire és igen, ahogy elég szépen be is van dagadva az ínyem. Nem tagadom, hosszabb ideje elhanyagoltam a dolgot, de most már van időpontom.

2021. máj. 27. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Az valoszinuleg mar regota ott van a tulharapasod, hacsak nem mostanaban kezdtek el noni a bolcsessegfogaid.
2021. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: Hát nem tudom, nekem ennyire nem tűnt fel, de most hirtelen zavaró. Kicsit diszkonfortos érzés a harapás.


Ha megyek a dokihoz megnézetem a bölcsességfogakat is.


Nekem elég lassan jöttek ki. Gyakorlatilag évek alatt jött ki teljesen az összes.


Az lehet, hogy a felső bölcsességfogak tolhatták előre a felső fogsorom?


Ha kihúzatom még rendeződhet picit, vagy mindenképp fogszabival?

2021. máj. 27. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen elkepzelheto, hogy a bolcsessegfogak szettoltak a felso fogsorodat.


Ez nem fog magatol rendezodni, csakis fogszabalyzoval lehet megoldani.

2021. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:(
2021. máj. 27. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Én inkább arra tippelnek, hogy fogágybeteg vagy, azért elmozdulhatnak a fogaid bizonyos mértékben.

Ebben az esetben a fogkőleszedéssel meg tudja állítani a további romlást, visszafordulni viszont nem fog.

2021. máj. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát ez kiderül, ha megyek majd.
2021. máj. 28. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!