Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tiszta seb a fogszabályzótól...

Tiszta seb a fogszabályzótól a a szám, ez normális?

Figyelt kérdés

Tegnap tették fel a fogszabályzómat, húzza nagyon a fogamat ami nem is annyira zavaró... nade, az hogy szétszedi belülről a számat az normális, de annyira h fel is van dagadva és nehezen tudok beszélni, levest is csak szürcsölöm..

Ha igen mikor múlik el?

Köszönöm!


2021. jún. 4. 19:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Nagyon bosszant, hogy a fogorvos semmit nem mondott el nekem...
2021. jún. 4. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
1-2 hétig még ilyen lesz, aztán fogozatosan enyhül.
2021. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Még pár napig tartani fog, aztán jobb lesz.

Gondolom viaszt nem kaptál rá.. Arra a brekettre kellene nyomni, ahol vágja/sebzi a szádat.

2021. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mig ragasztottak, nyitva volt a szad, ment a nyalelszivo, kiszaradt a nyalkahartyad. Meg viaszt is kerjel, bar adhatott volna a fogorvos. Jellemzoen akkor karcol a drot, ha olyan sokat huzodott a fog beallitas utan, hogy a lecsipett drot-veg hosszabb lesz.

Viaszt is kerj, meg van, hogy lecsipes is idopont elott aktualis.

De ragasztas utan a kiszaradt szaj a fo gond, ami elmulik hamar.

2021. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ezt a viaszt olvastam egyébként, de ha nem teszek rá nem gyógyul vagy szokik hozzá gyorsabban a szám?

Vagy ez nem függ össze?

2021. jún. 4. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig használtam viaszt, ha kellett. Előfordult, hogy volt irritáló drótvég, arra tettem viaszt és meg volt oldva :)
2021. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Normális persze bár a viasz tényleg megoldás, ne hagyd, hogy nagyon kisebesítse az ínyed, mert baj is lehet belőle. Nekem már lassan 3 éve van fent. Egyszer volt olyan, hogy a drót végét elfelejtette levágni az egyik oldalon. Itthon vettem észre mikor többet beszéltem. Jó mélyen bevágta az ínyem nagyon fájt, de szerencsére kaptam hamar időpontot.
2021. jún. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a fogorvos adott egyből viaszt, hogy bármikor tudjam használni. De engem nem zavart ha egy kicsit kisebesedett :) 1-2 nap alatt begyógyult, de ha fájt volna akkor persze tettem volna rá.

Illetve szerintem ha bármi kérdésed van hívd őt fel nyugodtan, én azt csináltam és segített egyből. Hisz egy fogszabályozás nem olcsó, sokat kifizet érte az ember

2021. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!