Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem vették ki a fogam, és úgy...

Nem vették ki a fogam, és úgy kaptam fogszabályzót! Mennyire jó vagy rossz döntés?

Figyelt kérdés

Az 1-es fogam kiáll, a mellette lévő 2-es picit el van fordulva, illetve a középvonalam elcsúszott. Konzultáción a doki azt mondta, hogy minimum egy fogat kéne kivenni, hogy vissza tudja húzni. A másik megoldás, hogy az egész fogívem kiszélesíti ès így nem kell kivenni fogat. Nos én az utóbbit választottam, mivel eléggé rosszul vagyok mindenféle tűtől (múltkor is elájultam, mikor érzéstelenítettek tömés miatt), és nem akartam újra ilyen helyzetet. Elég nagyok a fogaim, és attól tartottam volna, hogy hézagos lesz a fogam majd, illetve kisebb lesz a fogívem, és kitalálja, hogy majd az alsó sorból is akar kivenni 2-őt. Most meg picit aggaszt a gondolat, hogy még is milyen lenne, ha kivetettem volna az egy fogam. Mert most majd szorosan egymás mellett lesznek, nem tudom takarítani őket stb.. Bár ha nagyon ki akarta volna venni, akkor nem említette volna meg a másik megoldást.

Igazából azt mondta, hogy majd a kontrollon meglátjuk, hogy vissza tudja-e húzni, és ha nem, akkor kiveszi. Viszont akkor meg most 2 hónapig feleslegesen hordom a fogszabit, mert aztán ismét olyan lesz, mintha előről kezdené az egészet(alig 1 hete van fent).

Ti mit gondoltok? Szerintetek jól döntöttem, hogy nem vetettem ki? Valaki volt már ilyen helyzetben? Melyik lett volna a jobb megoldás? 20/L


2021. júl. 6. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A szépségért meg ke szenvedni. Ez a te döntésed, hogy melyiket választod. Én a helyedbe kikérném más fogszabályozós orvos véleményét is, vagy akár több fogszabályzós orvos véleményét.

Én több fogorvosi beavatkozás, szájsebészeti mûtéten vagyok túl, nekem azt mondták nem a legjobb kihuzigálni a fogakat. Ami egézséges, miért húzzák ki? De mint mondtam, kérd ki más fogszabáltozós orvos véleményét is.

Szép estéd legyen!

2021. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!