Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzó vagy...

Állandó fogszabályzó vagy éjszakai? (lent)

Figyelt kérdés
Nos ,lassan 3 éve van éjszakai fogszabim ,de nem sokat segített (szerintem) de ehhez nagyban hozzájárul az is , hogy az elmúlt 3-4 hónapban (meg most is) problémám van a térdemmel és inkább arra koncentráltam nem a fogszabi rendszeres viselésére. Most felmerült a kérdés , hogy kapjak egy másik éjszakai fogszabályzót vagy egy állandót. Ha nem az lenne , hogy nyolcadikos vagyok akkor simán belemennék az állandóban . De így , hogy nem hiszem h túl jól mutatna a tablóképen , új suliba megyek ahol senki se ismer majd , azt hallottam h nem ehetek mindent nem tudom h melyik lenne jó választás. Az mellette szól h ugye ha minden igaz rendbe állnak majd a fogaim és azt nem tudom majd elhanyagolni mert állandóan benne lesz a számban . Szóval örülnék ha segítenétek válaszaitokkal a döntésemben ! :D

2014. okt. 25. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem volt éjszakai fogszabim, szóval ezzel kapcsolatban nem nyilatkozom, viszont 2 éve van rögzített, 6.-ban kaptam.Hülyeség, hogy nem mutatna jól, ezt majd kitapasztalod, de ha tényleg nem akarod, hogy látszódjon, mosolyogj majd csukott szájjal, nem kötelezõ vigyorogni, mint a tejbetök.

Bármit ehetsz fogszabival is, a rágót kivéve, csak alaposabban kell majd a fogaidat tisztítani.Attól pedig szerintem ne félj, hogy csúfolni fognak, engem sem *kopp kopp* piszkáltak miatta soha, csak elsõ nap kérték, hogy mutassam meg.Ha pedig mégis, gondolj arra, hogy inkább pár év fogszabályzóval, mint kapafogak egy életre.De szerintek ez nem lesz gond, a fogszabályzó ma már kifejezetten menõ.Ja és létezik porcelán, ami szinte láthatatlan, és nyelv felõli is, amit tényleg senki nem vesz észre.Válaszd az állandót, egy barátnõm fél éve kapta meg 3 év rögzített után a kivehetõt, de azt mondja, ahhoz képest a rögzített egy áldás volt.Nagyon nehéz megszokni, de a 3.nap után már menni fog minden, mint a karikacsapás, hidd el :) és kérhetsz majd rá valószínûleg színes gumikat is, ami tényleg nagyon király, fõleg most a neonszínek világában :D ha szeretnél még tudni valamit, nyugodtan írj

14/L

2014. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Húú köszönöm ezt a kimerítő választ :D Ha eszembe jut majd vmi akkor kérdezek ;)
2014. okt. 25. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Hidd el nekem, amiatt nem éri meg aggódni, ki mit gondol erről. Ahogy az első válaszoló is írta, inkább legyen megcsinálva még most a fogad, mint hogy egész életedben csúnya legyen, nem? A tablóképes hülyeséget is felejtsd el, maximum nem vigyorogsz rajta, ez a legkevesebb.:) De amúgy nem gondolom, hogy te választhatod ki, melyik fogszabályzót kéred, ezt az orvos szokta eldönteni (persze lehet, hogy szükségesnek látja majd ő is a beragasztottat). Ja meg még az evésre akartam kitérni, nem kell itt se aggódni, egy hét alatt meg lehet szokni, hogy rajtad van, a fájdalom is elmúlik, és mindent ugyan úgy tudsz enni. Csak kicsit óvatosabban kell harapni, meg hát mondani szokták, hogy ezt azt ne egyél, én nem vagyok egy lázadó típus, de ezeket ugyan úgy szoktam fogyasztani, mint a fogszabályzó viselése előtt.:)
2014. okt. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :3 csak hát tudod egyszer van egy embernek áltsulis tablokepe :) és márpedig a doktornő javasolta az állandó Fogszabit , de azt mondta ha ragaszkodom az éjszakaihoz akkor maradjon az .:)


De akkor ezekszerint ehetek mindent :3 :D

Köszönöm a válaszokat , még jöhetnek :)

2014. okt. 26. 21:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Való igaz, egyszer van, de a középsulis hidd el, többet fog jelenteni.:) Én akkor a beragasztott mellett voksolnék.
2014. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kezdtek meggyőzni :D de még van egy 2 hetem eldönteni :)
2014. okt. 28. 12:35
 7/8 anonim válasza:

Nekem nem volt éjszakai de az orvosom nem is ajánlotta mert nem olyan hatásos mint az állandó. Nekem már fél éve van én is nagyon paráztam hogy vajon hogy fog állni meg hogy mennyire fog fájni. De felesleges volt így visszagondolva hülyeség volt a sok izgulás.

Amikor felragasztják egyáltalán nem fáj. Kapsz egy szájterpeszt amitől nem tudod majd becsukni a szád egyébként ez nem kellemetlen mert legalább nem neked kell tartani a szádat. Aztán pedig lemossák a fogaidat bekenik egy ragasztóval és rárakják a bracketteket és uv fénnyel megszárítják(én ezt a részt szerettem mert ilyen meleg érzés és kellemes:D) ha ráragasztgatta utána belefűzi az ívet és rárakja a gumikat és kész is. Hamar kész van nekem 15 perc volt! Utána pár órával kezd el fájni ami kibírható igaz csak pudingokat,leveseket bírsz enni de ennek is megvan a jó oldala mivel ehetsz annyi krémtúrót,pudingokat amennyit szeretnél:DDD de ez elfog múlni 3-4 nap múlva szóval ez a pici fájdalom teljesen megéri a végeredményért.:) utána pedig azt ehetsz amit akarsz!

Én is nyolcadikos vagyok igaz nekem tavaly rakták fel de még itt lesz egy évig szóval nekem is így fog készülni a tablóm és így fogok új suliba menni. A tablóval kapcsolatban a fogszabályzót kitudják retusálni ha zavar! Nekem is említette az ofőm hogy ilyen lehetőség is van a tablóképeknél szóval ezért ne aggódj! Az új suli új emberek hát figyelj manapság annyi mindenkinek van fogszabályzója hogy egyáltalán nem ciki sőt természetes már. Nagyon sok mindenkinek van! Szerintem mindenképp csináltasd meg hidd el megéri és a kisebb kellemetlenségeket pedig majd kompenzálja a végeredmény. Nagyon megéri!!:) És csak ajánlani tudom:D

2014. okt. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , a folyamat leírását , azthiszem most már döntöttem az állandó mellet , sokakkal beszéltem már azóta és mindenki azt mondta , h az állandó a nyerő :D
2014. okt. 30. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!