Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jó döntés ez a korona?

Moja2001 kérdése:

Jó döntés ez a korona?

Figyelt kérdés
15/L vagyok es ket fogamra is korona kerul. Mar megvan az idopont minden, de valahogy elbizonytalanodtam.Biztosan jo dontes nem fog lejonni vagy esetleg eltorni? Azt is lehet majd latni hogy nem az igazi fogam? Vagy nem ehetek vele almat, nem haraphatok szendvicsbe? Mivel a fenti 2esekrol van szo ezert elegge fontos dontes mert fog lehetni latni ha nevetek vagy beszelek. Azert dontottem igy, hogy szeretnek ra koronat rakni, mert eleg vekonyak azok a fogaim es most vettek le a fogszabalyzot es azt mondta az orvos hogy jobb lenne csinaltatni koronat rajuk mert igy visszacsusznanak a fogaim es ezaltal nem volt semmi ertelme a fogszabalyzonak.

2016. nov. 6. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a korona miatt le kell csiszolni a fogaidat, akkor inkább ne tetess fel koronát. Alatta hamar elromolhat a fogad.
2016. nov. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézesd meg másik fogorvossal is, csak ha feltétlen kell, akkor menj bele a csiszolásba és a koronába, hátha van más megoldás is.
2016. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt én nem tudom megítélni, hogy kell-e neked korona, egy biztos, én nem szívesen csiszoltatnék szét egészséges fogat. A fogszabályozáshoz ennek mi köze van, egy koronával nekitámasztják a szomszéd fognak, hogy ne tudjon elmozdulni vagy hogy? Csak kíváncsi vagyok.


Mindenesetre a kettes az frontfog, oda szokták javasolni a cirkon koronát, mert természetesebb a fénye, mint a fémvázas kerámiának, szóval ezt javaslom mindenképp.


Nem esik le, terhelni ugyanúgy lehet, mint egy fogat, legalábbis ilyen normál szinten, diót azért nem törnék vele :)

2016. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ép fogat nem engednék lecsiszoltatni. Egyébként meglátszik, ha nagyon drága cirkont csináltatsz, még akkor is meglátszk közelről.
2016. nov. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!