Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lassan 2 hete lett egy fehér...

Lassan 2 hete lett egy fehér pont szerű a bal felső fogsorom mellé úgy néz ki mint az afta de nekem még az sem volt soha.. kicsit aggodom hogy szájrák.. a füllorrgégész csak annyit mondott " ez valami nyálkahártya" és ennyi... mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon félek..

2021. júl. 8. 06:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, ezt is te írtad ki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..


Én a harmadik válaszoló voltam, és szerintem ennél többet senki nem tud neked mondani.

Attól, hogy eddig nem volt aftád, most még lehet. megkarcolja a nyálkahártyád valami kemény kaja és kész.

Még annyit tehetsz, hogy a fogásszal is megnézeted. Ezeket a szájbetegségeket, általában ők szűrik ki.

2021. júl. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez a fehéres valami nem közvetlen a fog mellett van. Hanem már szinte a szájpadláson. És már 2 hete.. és olvastam hogy afta ilyen helyeken nem jelenik meg
2021. júl. 8. 06:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Tévedés! Az afta megjelenhet bárhol a szájban, ahol valami (pl. étel, mondjuk pirítós kenyér) felsértheti a száj nyálkahártyáját. Nekem volt ott is, meg a nyelvem alatt is. Na az kellemetlen, mert beszéd közben is fáj.
2021. júl. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De egyébként tényleg nem értelek. Javasoltam ecsetelőt, meg szájvizet (nem muszáj az általam javasoltakat kipróbálni), de még mindig a szájrákon pörögsz. Inkább kezeld, és ha eltelik újabb hét és nem javul, akkor fordulj dokihoz. Bár előbb is megteheted, nekem mindegy.

Vagy nézesd fogorvossal, vagy szájsebésszel.

Azzal, hogy terápia helyett itt pánikolsz, az nagyon nem segít rajtad.

2021. júl. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom.nekem nem fáj semmit sem érzek csak ott van mar 2 hete kb
2021. júl. 8. 06:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Az afta fáj illetve étkezéskor bizonyos ételek után csípő érzést érzel. Érzel sajgó fájdalmat vagy étkezéskor csípő érzést ha olyan kaját eszel? Mert akkor afta. Ja valaki mar kerdezte nem olvastam még a válaszokat.
2021. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem semmit csak ott van és ennyi
2021. júl. 8. 07:10
 8/11 anonim ***** válasza:

Amugy a tobbiek irtak egy jó ötletet menj el fogorvoshoz es ird majd meg mit mondott. A rak en ugy tudom nem feher ponttal kezdodik, hanem eloszor azon a teruleten voros aztan egy ilyen feher reteg szeru jelenik meg de a rak terjed, nagyobb lesz stb.


Bar vannak olyan citologiai elvaltozasok is amik nem veszelyesek olvastam mint pl. a Fordyce-foltok ezek csupan esztetikai problemat jelentenek es talan fagyasztassal tavolitjak el. De ha hulyesegeket irok akkor majd kijavit egy orvos vagy orvostanhallgato mert en nem vagyok egyik se sem egeszsegugyis se.

2021. júl. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam már de semmit nem mondott volt jobb felöl is ilyen fehér valami de más mint fent. Azt eltávolította lézerrel mert elvileg nő a bölcsesség fogam és elsérthettem.
2021. júl. 8. 07:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a problémával voltál? Csak mert ugye a bölcsesség fog nem a szájpadláson nő.
2021. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!