Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínűleg van egy rossz...

Valószínűleg van egy rossz fogam, de nem azokkal a tünetekkel amiket az első rossz fogamnál éreztem. A leírás alapján nagyobb lehet a baj?

Figyelt kérdés

Ez a 2. problémás fogam. Holnap megyek fogorvoshoz de már aludni se tudtam annyira ideges vagyok. Teljesen más mint amikor az 1. fogam volt beteg... Az ínyem, vagy még egy kicsit felette fájt a fog felett nyomásra hosszabb ideig, alapból ennyi sem, más panaszom nem volt. Aztán tegnapelőtt elég jól megfájdult a fogammal együtt, akkor jelentkeztem be orvoshoz. Vettem be fájdalomcsillapítót és agyonáztattam gingisollal, egész jól elmúlt. Azóta észrevettem, hogy arcápoláskor minimálisan az arcomnak az a fele is fáj (nyomásra) és az ínyem a fog felett. Az ínyem tetején pedig van egy fehér folt abban a vonalban ahol a feltételezhetően rossz fogam van. (De az se zárható ki hogy a gingisol oldattal martam ki, jó sok kellett hogy lezsibasszon). Ez mi lesz, mire készüljek szerintetek? Szuvasodás, szájrák vagy egyéb klassz dolog? Szerintetek se elég már egy sima tömés ugye?

Hálás lennék ha normális válaszokat kapnék, így is nagyon odavannak az idegeim. Köszi a választ.



2021. júl. 23. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De egész pontosan mitől van ennyire bemajrézva? Elmész fogorvoshoz, és majd ő megmondja, hogy hogyan lehet megoldani. Ha esetleg csak gyökérkezeléssel, akkor megcsinálja azt, és utána nem lesz semmi gond. Mi nem tudjuk innen látatlanban megmondani, hogy egy sima tömés elég-e, de egészen biztosan nem fog semmi olyasmi történni, amitől félni kéne. Közönséges töméshez is kérhetsz egyébként érzéstelenítést.

Lazulj le.

2021. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Jaj, ne szájrákozzál már! Te vagy a múltkori szájrákozó is a semmit se mutató képeivel? Úgyse tudjuk, mi az, holnapig kibírod, amíg orvos látja. Bármilyen fogbetegség, egyik se tragikus, hanem kezelhető! Lehet, hogy csak ínygyulladás. A fehér lehet, hogy genny, de lehet, hogy csak te látsz bele valamit, ami nincs is ott. A gingisollal biztos, hogy nem ártottál. Vegyél be nyugtatót holnapig.
2021. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gingisol elég erős, az is felmarhatta, nem szabad agyonáztatni vele. Amúgy nekem fogínygyulladástól fájt ugyanígy, még a fogam és az arcüregem is, röntgen nem mutatott a fogamon gyulladást, én Gengigel géllel kezeltem és elmúlt 2 hét alatt.
2021. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a fóbiák gyakran nem racionálisak. Engem pedig minden orvostól, kezeléstől, betegségektől, vizsgálatoktól, rendelőktől a hideg futkos a hátamon, nem tehetek róla. Nekem is megnehezíti az életem, nagyon.

Hónapokba telt mire rávettem magam hogy elmenjek fogorvoshoz egy rutinszűrésre. (Aztán jött a covid és bezártak.)


De ide a kategóriába most írok ki kérdést először, képet meg sose töltenék fel mutogatni.

A szájrákot azért én se gyanítom komolyan, egyik rizikófaktora sincs jelen az életemben, akkor hibáztam amikor a google-ban rákerestem a fájó, foltos ínyemre. :D

A nyugtató viszont igen jó ötlet, eszembe se jutott, hogy még van pár darabom, köszi!


Köszönöm a válaszokat!

2021. júl. 23. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Gyökércsúccsal lehet baj,de meg tudják oldani ne aggódj.

Illetve lehet rajta kis ciszta is.

2021. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na pont ettől féltem..Hogy gyökércsúcs gyulladás és fel kell vágni. Akkor már inkább kihúzatom kevésbé horrorisztikus. :(
2021. júl. 23. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Hogy mit csinál vele, azt kizárólag az orvos dönti el szakszerűen. A legrosszabb elveszteni egy fogat, mert azt pótolni kell. Hány éves vagy, hogy ennyire nem vagy képes éretten viszonyulni egy apró egészségügyi problémához? Célszerű lenne pszichológushoz fordulnod a normális mértéket meghaladó szorongásoddal.
2021. júl. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Istenem te nem tudsz mást csak kötekedni? Te biztos egy szuper ember vagy akinek semmi defektje és nem fél semmitől se! Takarodjál villogni magaddal máshová! Van elég bajom a sértegetésed nélkül is!
2021. júl. 23. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Na mi van a fogaddal?
2021. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Mi történt a fogaddal ? Jól vagy ?


Ja, amúgy az ilyenek elhúzhatnának erről az oldalról. Sok itt a megmondó emberke, aki valóban nagyon példamutató és tökéletes. Nem fél semmitől, kiváló minden területen. A hangvételükből azonban érezhető, hogy tele vannak frusztrációkkal, félelmekkel és ezt próbálják kitölteni ismeretlen embereken, akiknek javarészt az élet egyetlen területén akadnak problémáik, míg az ilyen tökéleteseknek az egész nyomorult életük egy rakás szar.

2021. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!