Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Okozhat durva fogíny vérzést...

Okozhat durva fogíny vérzést a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 hónapja kezdtem fogamzás gátló tablettát szedni (Lindynette). Az első hónapban komoly gond nem volt. Ugyan pecsételtem 2 hetet, de a doki szerint normális és az első menszesz után el is múlt. Sokkal kevésbé görcsöltem sőt a pattanásaim (sajnos a tinikor végeztével se akartak továbbállni) is gyönyörűen elmúltak. Azonban a második levél megkezdésekor elkezdett vérezni az ínyem. Nem fáj, de nagyon vérzik minden fogmosáson kb két fognál, sőt pl ha cuppanó puszi hangot adok ki (ezzel szoktam hívni a macskát, tudom hülye szokás :D) akkor még a fogmosásnál is sokkal jobban vérzik. Fogaim ránézésre szépek, de az ínyem mintha visszább húzódott volna.


Ilyenkor mindenképp fogorvos? Vagy okozhatja a tabi? Sajnos a drága covid barátunk miatt nem állok túl jól anyagilag egy fogorvosi látogatáshoz, de a muszáj nagy úr, fogaimhoz ragaszkodok.


Van valakinek tapasztalata ebben? Van valami spéci szájvíz, fogkrém, esetleg gyógyszer ami tényleg segít?



2021. júl. 26. 03:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!