Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Terhesen maradhat benn gyógysz...

Simonbetti kérdése:

Terhesen maradhat benn gyógyszeres tömés?

Figyelt kérdés
Elég régóta elkezdték már kezelni a fogam, most ott tartok hogy végleges gyökértömésre cserélnék a gyógyszeres tömést, de kiderült közben, hogy terhes vagyok. Kb 6 hetes. Így most vajon kicserélik vagy bent marad a gyógyszer? Eléggé izgulok mert nagyon érzékeny vagyok most minden fájdalomra.

2021. aug. 1. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicserélik. A gyökértömést nem befolyásolja a terhességed, viszont gyökértömés után szoktak csinálni kontroll röntgent,ha a doki ragaszkodik a röntgenhez lehet nem cseréli ki,de ez tőle függ.
2021. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. aug. 1. 14:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 25 hetesen gyulladt be egy fogam (sajnos előtte a szűrővizsgálaton nem látszott, hogy baja van, csak a röntgen mutatta volna ki). Gyökérkezelték, ideiglenes tömés van a gyökérben, a szülés utánig marad, mert muszáj lesz röntgenezni a befejezés előtt, de nem lesz baja attól, ha várnia kell. Neked lehet, hogy a második trimeszterre halasztják a befejezést, jobban szeretik akkor csinálni ezeket.
2021. aug. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!