Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fájós fogam oldalán nagyon...

A fájós fogam oldalán nagyon feldagadt az arcom. A fogorvos antibiotikumot és fájdalomcsillapítót írt fel(tályogra). 2 napja szedem őket, holnap kell visszamennem, de ugyanolyan dagadt és csak addig nem fáj, amíg a fájdalomcsillapító hat. Vélemények?

Figyelt kérdés

2021. aug. 4. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit jegelheted is,lehúzza a gyulladást.
2021. aug. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 nap alatt nem biztos, hogy lesz valami. Kaphatsz masik ab-t.
2021. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdte gyökérkezelni? Nálam is ez volt, 4 napig az egésu arcom mozdulatlan volt szinte, fájt baromira. Szinte minden nap jártam fogorvoshoz kitisztítani, az is fájt nagyon, aztán a 4. napon az egyik tisztítás után mintha a fájdalmat elvágták volna, utána rohamtempóban csökkent a duzzanat is. Türelem.
2021. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es: Tegnap jegeltem, de a duzzanat mérete nem csökkent, ellenben a fájdalom nőtt. :(


2-es: Akkor várok holnapig, aztán a fogorvos megmondja mi a további teendő.

2021. aug. 4. 09:44
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as: nem kezdte el, azt mondta, hogy nincs olyan állapotban. Az antibiotikumtól vagy összeáll, vagy visszahúzódik a gyulladás, előbbi esetben felvágja majd az ínyem, utóbbi esetben gyökérkezeli a fogam.

Igyekszem türelmes lenni, de a fájdalom miatt nem könnyű és félek az ínyfelvágástól is. Vagy hogy nem hat az antibiotikum. De ha neked 4 nap kellett, akkor talán nekem is rövid idő még ez a 2 nap.

2021. aug. 4. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem. Mondjuk nekem gyökérkezelés alatt volt ilyen.
2021. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Leírom a teljes sztorit(a kérdés kiírásánál limitálva van a hossza). Kb. 2 hónappal ezelőtt kicseréltek egy nagy tömést a fogamban, ami utána a nagyon hidegre érzékennyé vált. A fogorvos azt mondta, hogy majd elmúlik, de ha mégsem, akkor menjek vissza és gyökérkezeli. Sajnos nem mentem vissza. Múlt csütörtökön viszont már a sima csapvízre is érzékeny volt, ezért időpontot kértem, aznap tudtak volna fogadni, de mivel akkor még nem volt vészes és a fogorvos szabadságra ment 2 hétre, 16.-ra kértem az időpontot. Ellenben a hétvégén egyre rosszabb lett, a végén már akkor is nagyon fájt, amikor hozzá sem ért semmi és hatalmasra dagadt az arcom. Ezért hétfőn elmentem a sürgősségire és akkor kezdődött az antibiotikumos kezelés.
2021. aug. 4. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!