Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy rosszul gyökérkezelt fog,...

Egy rosszul gyökérkezelt fog, ami fáj, mennyire fájdalmas a kihúzása?

Figyelt kérdés

TB alapon voltam fogorvosnál a hétfői napon, nem jól gyökérkezelte a fogamat. Azóta durvább fájdalmaim vannak, mint a kezelés előtt. Ideiglenes tömés van benne. Háziorvosom írt fájdalomcsillapítót és antibiotikumot rá, de semmit nem használ. A TB alapú orvos csak hétfőnként rendel, most mehetek magánba kihúzatni, mert többet nem akarok vele szenvedni és nem akarok fájdalomcsillapítókon élni, ezáltal tönkrevágni a gyomromat. Mennyire fájhat egy ilyen fog kihúzása?

Felső sori, hátsó fogról van szó. Mindenképp húzatni akarom, nem fogom észrevenni a hiányát, s mások sem.

Egyébként a gyökérkezelés előtt a TB-s fogorvos is mondta, húzni kell sajnos, de inkább gyökérkezelte ROSSZUL! Így ne féljen az ember elmenni a fogorvoshoz. A kín amit átéltem a kezelés közben, s előtte, semmi a mostanihoz képest. És elvileg gyulladt fogat nem is lett volna szabad gyökérkezelni....



2016. jan. 22. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak ideiglenes tömés van benne, akkor nem jelenti azt hogy a végleges gyökértömés után is fájni fog. Ha ingyenes a kezelésed, akkot szerintem végezzék el a végleges tömést is, és ha netán utána is fáj sokáig akkor is ráérsz kihúzatni.

Nekem magándoki húzott eddig egy fogat, de egy szúnyogcsípésen kívül, amit az injekció jelentett, mást nem éreztem. A húzás után az érzéstelenítő hatásának elmúlása után is volt egy kis szúnyogcsípésnyi érzésem egy rövid ideig. Sőt, még az utána következő implantátum (műgyökér) behelyezés sem volt fájdalmas.

2016. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél egy másik fogorvoshoz menni, aki talán meg tudja menteni a fogadat, ha úgy gondolod, elég volt és nem akarsz többet ezzel foglalkozni, húzzák csak ki és eltántoríthatatlan vagy (pedig ha menthető egy fog, akkor érdemes vele "bíbelődni" és ez lenne a legjobb, ha menthető, még akkor is, ha már teljesen elegünk van), akkor az orvos úgyis látja a gyulladást és ilyenkor több fájdalomcsillapítót adnak sok esetben. Ha jól eltalálja az érzéstelenítő helyét, ha megfelelő mennyiséget ad, akkor is fájhat, mert gyulladt. Ha fájdalmas a húzás közben még, akkor azonnal tedd fel a kezed, ne fogd magad vissza. Ilyenkor adnak még érzéstelenítőt (ez ált. már nem fáj, mert körülötte már úgyis érzéstelen a terület.) Ha még fájna, újra tedd fel a kezed. Viszont előfordulhat, hogy a gyulladás ellenére sem fog fájni, mert olyan jól hatott az érzéstelenítő. Gyógyulást kívánok.
2016. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ki szeretném húzatni, mert ez az egy hét maga volt a pokol, a végleges tömést csak február elején kapnám meg, addigra adott időpontot a doktornő, mondván, hogy addig jó ha benn van az ideiglenes. Azt mondta kezelés után, hogy érzékeny lehet egy-két napig. No de most nekem örülnék, ha csak annyi lenne. Több ismerősömnek nem fájt se közben, se utána. A kezelés előtt csúnya volt a fog, törött, gyulladt stb. Nyilván a gyulladás miatt nem használt az érzéstelenítő rendesen. De az, hogy fáj azt jelenti nem idegelte ki rendesen. Esztétikai látványt nem rontaná, akkor sem látszik az a fog, ha mosolygok, ezért döntöttem a húzás mellett. Na meg az pénztárcakímélőbb, mert egy gyökérkezelés magánba a sok alkalom mellett még valamivel több pénz is. Így, hogy nem pihenem ki magam éjszakánként és úgy megyek dolgozni, még a teljesítményemet is rontja. Ha ma kihúzzák a fogat, hétfőre már tuti nem fog fájni, ha olyan szerencsés vagyok, mint te.
2016. jan. 22. 11:05
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó kívánságot!


Csak a fájdalomtól félek, de nem lehet rosszabb, mint a mostani állapot, csak ez az egy dolog vigasztal :)

2016. jan. 22. 11:08
 5/15 anonim ***** válasza:
47%

Megértelek, eleged van már mindenből. Ha a húzás mellett döntöttél, akkor így döntöttél. Egy kis kiegészítést szeretnék még neked írni. Kérlek olvasd el, de ettől még úgy fogsz dönteni, ahogyan Te szeretnél.

Ha esztétikailag nem számít a foghiány és még menthető az orvos szerint, akkor sem jó kihúzatni, mert mindegyik fog, foghiány kapcsolódik valamely belső szervünkhöz, lelki működéseinkhez. Így biz. szervünkkel, pszichés működéseinkkel is hosszútávú gondjaink lehetnek, amelyek kapcsolatban állnak a fog, foghiány és az összeköttetésben álló működések között.

Eü-s vagyok, nekem is fájt nagyon a gyökérkezelés után, kapartam is a falat, ahogyan ezt szokták mondani, a doki nem volt a topon és még az rtg is bizonyította rosszul csinálta, de ennek ellenére nem tett semmit. Azt mondta, várjunk. Elmentem másnap egy másik rendelőbe, nem maszekhoz. Azonnal fogadtak és nem szóltam, hogy eü-s vagyok. Meg tudták menteni. A fájdalmam is lenullázódott. A második orvostól már úgy mentem el, hogy semmilyen fájdalmam nem volt, még az érzéstelenítő elmúlása után sem. Most már örülök, hogy nem a húzás mellett döntöttem, pedig már egy halom fájdalomcsillapítót vettem be és alig használtak.

Akárhogyan is döntesz, a legjobbakat kívánom.

2016. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz állapotú volt a fogam, mikor a fogorvoshoz mentem és fájdalmaim is voltak, de nem olyanok, mint most, gyengébbek. Mikor beültem a székbe, a doktornő azt mondta, hogy húzni kell, már nem lehet megmenteni, s kaptam injekciót. Mikor nagyjából hatott, akkor behívott ismét, majd nem mondott semmit, csak nekilátott. Fogalmam sem volt róla, hogy gyökérkezeli (nem vagyok gyakori vendég a fogorvosnál, mert nincsenek panaszaim, s így nem tudtam mit csinál), mikor végzett megkérdeztem, s mondta, hogy valószínű húzni kell majd, de várhat, hátha valami csoda folytán elég lesz a gyökérkezelés. Nem hiszem, hogy egy olyan mértékben roncsolódott fogon, mint amilyen volt egy gyökérkezeléssel lehetne segíteni, de nem tudom, nem vagyok hozzáértő sajnos. De annak csak lehet valami oka, hogy egyik fájdalomcsillapító, antibiotikum sem fejti ki a hatását a fájdalomra/gyulladásra. A magándoki délután röntgent is fog készíteni, amit az SZTK-ban ugye nem tettek meg. S majd kiderül, hogy mit lehetne tenni. Mielőtt orvoshoz mentem volna vele, volt egy gennyzacskóm is az ínyemen, ami a doktornő szerint nyomós ok a húzásra mert el van halva, akkor még mindig nem értem, hogy miért gyökérkezelte, ha úgyis ki kell húznia? Azzal csak nehezíti a saját dolgát is és az enyémet is, mert törékenyebb a fog.

Egyébként félek a foghúzástól, félek megnyílik az arcüregem, vagy valami. Tényleg nem tudom mit tegyek. Szenvedjek tovább hétfőig, s menjek el az SZTK-ba ahhoz, akinél voltam, vagy menjek ma a magánhoz, s majd meglátjuk mi lesz belőle. De a fájdalmat már hanyagolnám. Amikor a fogínyemet vágták fel szájsebészeten a bölcsességfogam miatt, mert nem akart kibújni, s ezáltal fájdalmat okozott, az sem volt ilyen kellemetlen. Pedig elég magas a fájdalomtűrő küszöböm. Mindenestre köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményedet!!

2016. jan. 22. 12:20
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A fogorvosnak tájékoztatnia kellett volna, mit és miért csinál. Ez nagy hiba volt az ő részéről. A betegnek teljes joga van a tájékoztatáshoz és az orvosnak kötelessége ezt megtenni. Ha az orvos ezt nem teszi, akármennyire is "ballábbal" kelt fel, hibázott és ez csökkenti a további hitelességét, szakszerűségét, mindent, amit az ellátásában tesz.

Ha nem csinált rtg-t, az egy másik alapvető hiba, méghozzá nagy hiba.

Még jó, hogy elmész másik orvoshoz. Jó, hogy ezt megteszed.

Sajna a fogorvoslásban sem egyértelmű a gyógyítási hozzáállás. Ki ezt tenné, ki azt. Ettől a beteg csak még jobban összezavarodik és a legjobban ő fogja a kárát megtapasztalni.

Ha megnyílik az arcüreged, az ott ki fog derülni. Végezni fog a doki fújásos próbát is (befogja az orrod és megnézi, okoz-e valamit a túlnyomás. Ha igen, akkor ott beavatkozik, ahogyan azt kell vagy elirányít másik szakorvoshoz.)

-Elmész szakorvosi rendelőbe, de máshoz,(tb-re)

-Elmész az országos ellátottságú Szentkirályiba (tb-re)

-Elmész más szakorvosiba (tb-re). Sok helyen még úgyis fogadnak, hogy nem ott laksz.

-Elmész magánrendelésre.

Vannak lehetőségek.

Ami a lényeg: kérj tájékoztatást, ha nem adnak automatikusan; merj változtatni, ha neked valaki nem felel meg; állítsd le bármikor az orvos ténykedését, ha kezelés közben gondod van stb.

2016. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Majd írok, hogy mi lett belőle. :) 14:00-re megyek :)
2016. jan. 22. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendben. :) Jó, amiért nem adod fel és addig mész, ameddig nem rendeződik a helyzeted. Kitartást és gyógyulást.
2016. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hmmm... érdekes dolgok vannak. Feleslegesen elmentem. Az orvos közölte, nem hajlandó vele foglalkozni, mert más munkájához nem nyúl, nem húzza ki még saját felelősségre sem, de nem is kezeli, menjek ahhoz, akinél voltam. Magánorvosról beszélünk...

Nem értem, komolyan.

2016. jan. 22. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!