Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúznak egy fogat, a két...

Ha kihúznak egy fogat, a két mellette lévő hány hónap/év múlva kezd majd el a lyuk felé dőlni?

Figyelt kérdés
Nekem a bal alsó 2. nagyörlő ki lett húzva (de már legalább 10 éve), és múltkor egy röntgenen néztük, hogy a mögötte lévő bölcstelen fog már nagyon durván előre van dőlve.

2021. aug. 5. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy létezne olyan kutatás, ahol több száz résztvevő fogait vizsgálnák, hogy foghúzás után hány hónap elteltével mennyit mozdultak a fogak.


Hasraütésszerűen 1-2 évet mondanék.

2021. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem is percre pontosan kérdéztem. :D

Akkor tehát a pótlást cirka 1-2 évig lehet húzni?

2021. aug. 6. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja hogy ez a kérdés apropója. Ha minél szabályosabban illeszkedő fogsort szeretnék, akkor minél kevesebbet várnék a pótlással. Ha anyagi okok szólnak közbe, az persze más kérdés.
2021. aug. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, híd csak úgy lehet, ha a hiányzó fog ELŐTT ÉS MÖGÖTT is van egy használható fog?

Akkor ez nálam már kizárva, mert ugye a mögötte lévő bölcsesség nagyon bedőlt már (és ilyen feketés pöttyök vannak rakta, az már kezdődő szuvasodás?).

Tehát oda csak implantátum jöhet szóba.

2021. aug. 7. 09:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Bölcsességfogra nem szeretnek hidat rakni (de lehetni lehet, a férjemnek van, ráadásul 4 tagú). Kisebb szuvasodás semmiképp nem gond, a dőlést a fogorvos tudja megítélni, hogy gond-e. Igazából hídnál az az "ideális", ha a két szomszédos fogra amúgy is korona kéne, mert akkor egy füst alatt megoldható az egész, és a pluszköltség se lesz olyan nagy. Ha nagyon szuvas a pillérfog, akkor csapot építenek bele, azzal tudják megerősíteni.
2021. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!