Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt metszőfog korona?

Gyökérkezelt metszőfog korona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos elég fiatalon (20) gyökérkezelni kellett a bal felső 1-es fogam, ami oldalt már tömve volt.

Lelkileg nagyon megviselt, hiszen mindig is vigyáztam a fogaimra, rendesen ápoltam. A többi fogam szép, hátul vannak tömések de annyi.


Járt már valaki így? Mennyi idő után szürkült el? Harapni tudtok vele?


Félek, hogy nagyon elütne a korona a többi fogamtól ha csak arra rakaték, illetve idővel a korona is csúnya lesz.



2021. aug. 18. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A korona színárnyalatát hozzáillesztik a fogaidhoz. Elülső fogakra nem igazán javasolnak olyan koronát, aminek a színe nem tartós, létezik olyan, ami maradandó, mire elszíneződne, úgyis újat kell csináltatni.
2021. aug. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Évek alatt szürkül el. Akinek az ajkai fedik a fogakat )nyitott száj mellett), azoknál nem látszanak ki a fogak. A gyökérkezelt fog évtizedekig a helyén marad.
2021. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem mar elotte elszurkult. elhalt a fogam egy cisztatol.


Pl tudok olyanrol, akinek ezt az első fogat kellett koronazni, de masikat is csinalta az orvos, hogy ne usson el.

2021. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyáltalán nem szürkültek el a gyökérkezelt fogaim. Pedig már 10+ évesek. A férjem pechesebb, neki gyökérkezelt az egyik metsző, és szürke is volt, össze-vissza töredezett is. Csináltatott rá koronát pár éve, azóta teljesen normálisan néz ki, és egyáltalán nem üt el a többi fogától. Ne aggódj emiatt. Direkthéjat is lehet rá tetetni, az is jó szürkülés ellen.
2021. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!