Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Metszőfog gyökérkezelése vagy...

Metszőfog gyökérkezelése vagy várjak hátha elmúlik a fájdalom?

Figyelt kérdés
2 hete érzékeny volt a jobb 1es metszőfogam és betömte mert egy nagyon kicsi lyuk van rajta azt mondta a fogorvos. Mikor kocogtatta akkor érzékenyebb volt mint a többi. Azt mondta, hogy legvégső esetben legyen csak gyökérkezelés. Olvastam, hogy gyökérkezelést fog egy idő után elszürkül, nem tudom ezért mondta e. Pénteken tömte be és azóta is érzékeny a fogam. Viszont fogérzékenységem is van mostanában, nem tudom elődönteni nem e az. Visszamenjek vagy várjak pár napot?

#Fog, fogfájás, metszőfog,
2020. dec. 15. 14:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, hogy elszürkül-e vagy nem, a férjemnek például nagyon látszott a két metszőfoga között a különbség. A gyökérkezelt fog szürkébb volt és töredezni is kezdett (most már korona van rajta). Nekem viszont egyáltalán nem szürkültek be a 10 éve gyökérkezelt fogaim sem.


De a fog élettartama szempontjából is az a jó, ha nem csinálnak fölöslegesen gyökérkezelést. (Viszont ha már szükséges, akkor legyen meg minél előbb persze.)


Tömés után amúgy nekem elég sokáig érzékeny tud lenni. Aztán elmúlik. De ha visszamész, akkor egy röntgen alapján szerintem meg tudja mondani az orvos, hogy mi az ábra (ez csak tipp, én nem vagyok orvos).

2020. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!