Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog miatt kialakulhat...

Gyulladt fog miatt kialakulhat bőrkiütés?

Figyelt kérdés

Az egyik bölcsességfogam csak félig jött ki és gyanitom hogy be van gyulladva, viszont fájni nem fáj. De már jó ideje vannak bör problémáim. Voltam magándokinál, valamilyen dermatitisznek mondta (a pontos nevét nem tudom most hirtelen). Írt fel flucinar n ill. cremor refrigerans keveréket. Ez elmulasztotta a kiütésteket, de most q nagy nyári meleg után a lábam közt a combom belsö felén megint kojött elég durván.

A doki anno azt mondta hogy okozhatja tusfürdő, étel, mosószer, de mintha valahol olvastam volna, hogy egy rossz fog is okozhat ilyet.

Ez a fogam elég régota ilyen, de egyrészt sose fájt, másrészt azért tartok attol hogy milyen lesz amikor kihuzzák, vagy netalán ha sebészetre kell menni vele.

Viszont úgy tervezem, hogy szeptemberben kiszedetem ezt a fogam, szerintetek az segiteni fog ezen, vagy más lehet a forrása a dolognak?



2021. aug. 19. 06:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem pont ugyanez volt a problemam.


Felig kijott bolcsessegfogak, nem fajt soha meg semmi, kinoves utan 4 - 5 evre ra elkezdtek kijonni borproblemak a karomon. Neha neha fogmosas kozben picit rozsaszin volt a kopet, de nem talaltam sosem meg honnan jon. Borgyogyasz beutalt verkepre meg fogorvoshoz, hogy van e valami.


Vegul nem mentem el egyikre sem...


Aztan elkezdtem ilyen fogkoztisztito palcikaval a bolcsessegfogam korul az ilyen tisztitani, es jott a ver rendesen. Utanaolvastam es ez a legnagyobb problema az inygyulladasokkal, hogy sokszor nem fajnak, de a problema egyre nagyobb. elkezdtem corsodylozni is.


Na tisztitas utan valamiert mar fajt 1 hetig, majd elmult a fajdalom is meg a verzes is, meg a gyulladas is. Borproblema eltunt, teljesen.


Elmentem fogdokihoz az meg megcsinalta az inyt a fog korul, hogy tudjam rendesen tisztitani, nincs semmi baj.


Szoval utana is neztem, es sajnos az inyproblemakkal az a baj, hogy sokszor nem fajnak, maguktol nem is vereznek csak ha tisztitod. De ha olyan helyen van ahol nem tudod tisztitani, de be van gyulladva es nem is faj es nem is latod, akkor szinte eselytelen eszrevenni a problemat, viszont a gond egyre nagyobb.

2021. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is erre gyanakszom és hasonlók a tüneteim. Elsö körben a fogorvoshoz fogok menni, amugy is van egy régi tömésem amit meg kellene nézetnem. Remélem ez megszüntet minden gondot, mert már nagyon idegesít.
2021. aug. 19. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!