Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után mennyit hiányoztál suliból/munkából?

Figyelt kérdés
Nem csak egyszerű huzasrol lenne szó, hanem komplikáltabb eset. Alsó fog és elég mélyen van, szóval műteni kell. Ilyenkor mennyi a gyógyulási idő?

2021. aug. 21. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Nem csak bölcsességfog esetében, hanem egyéb más dolog miatt is, attól függ mennyire jó fej a háziorvos. Aki nem nézi a másik ember érdekét, az felír egy jófajta fájdalom és gyulladáscsökkentő gyógyszert, elmondja hogy mit kerülj és irány vissza a társadalomba.

Az emberségesebb orvos megkérdezi hogy mi a foglalkozást, és azon belül a dolgokat, és azt mondja 2 hét szünet.

2021. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 nap elég volt.
2021. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
Nekem is csontból szedtek ki egyszerre 2-t, hivatalosan azt mondták hogy 2 hétig ki vagyok írva, gyakorlatilag 7. éjszaka azaz varratszedés utáni este már húztam dolgozni mert kellett a pénz. Ügyeltem hogy ne hajolgassak de mégis bedagadt. Szóval ha megtehettem volna akkor jobban jártam volna ha legalább 10 napot kivárok csakhát önellátó diák voltam.
2021. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a műtét(alsó bölcs.fog, csak picit volt kibújva, még csont is tartotta, szóval volt minden - majdnem egy óra szenvedés, fúrás, vésés, 2 szuri stb.) utáni 2 nap volt ramaty, csak zöldségleves pépet ettem, fájdalomcsillapító kellett, de annyira nem volt vészes szerencsére. Éppen nem volt munkám, suliba se járok már, de úgy a 4.naptól tudtam volna menni iskolába, irodai melóba vagy ülő melóba. Fizikai munka, tesi óra, hajolgatás egy hétig úgymond tiltott. Varratszedés után(1 hét) már csak fura volt a fog helye, de más probléma nem volt már vele. Kb 2 hónapig még nagy volt a lyuk, de már nem volt zavaró.
2021. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima fog húzása után kellett 2 hét, mire tudtam létezni, és utána is még egy jó ideig azért nem volt az igazi. Ráadásul az előtte lévő fogam folyamatosan fájt vagy egy hétig. Állítólag nem sérült meg, baja sem volt, csak az idegek sajnos felborultak, de az is kegyetlen volt. A Szükség persze nagy úr. Én varratszedésig azért várnék a munkával a helyedben, és lehetőleg még utána 2-3 napot, ha teheted. Nem mindegy, hogy mennyire komplikált a műtét, ki kell-e az ínyből emelni, vagy kinőtt teljesen. Nekem a kinőtt bölcsességfogam húzása (sajnos SZTK volt) állkapocsízületi-gyulladást eredményezett, amivel egy évig voltam rosszul. Mai napig vannak viszont az állkapocsi ízületemmel néha problémák, és az egy szinte kinőtt fog volt. Most mondták (azóta magánba járok), hogy sajnos mindkét bölcsességfogam lyukas, ki kellene húzni, de pont most záróvizsgázok egyetemen. Mondták, hogy olyankor húzassam ki, amikor nincs ilyen elfoglaltságom, de ennek februárnál hamarabb nem lesz vége, és több hét a gyógyulási idő, mivel nekem a fog egyik fele az ínyben van, és műtéti beavatkozással kell felvágni az ínyt is. Szóval nagy pech, mert nekem intenzíven kellene tanulnom meg szóban vizsgáznom. Próbálom elhúzni, egyelőre nem fáj. Szóval az, hogy mennyi a gyógyulási időd, az nagyban függ: a húzás sikerességétől és a fog elhelyezkedésétől (kinőtt-e vagy sem), és mennyire tudsz rápihenni.
2021. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!