Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után mennyi ideig fájt nektek a seb?

Figyelt kérdés
4 napja műtötték ki a jobb alsó fogamat, vésték fúrtak kalapálták a fejemet kb fél órán át. Profi maszek rendelőben voltam, de amit azóta átélek, borzalom:( Olyan, mintha egészen a torkomig lennék osszevarva, nyelni még mindig fájdalmasan tudok. Nektek meddig tartott a fájdalom? Mivel gyorsithatnam a sebgyógyulást? Pár nap múlva sok ember előtt tartok előadást és félek nem bírok majd megszólalni a fájdalomtól:(
2021. jún. 20. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanígy kellett kiműteni, de pl. a torkom egyáltalán nem fájt, ugyanúgy tudtam nyelni, mint a műtét előtt. Maga a seb kb egy hétig fájt, de fájdalomcsillapítóval elviselhető volt.
2021. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1 hétig szenvedtem vele kb.
2021. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem körülötte is tele van sebekkel az ínyem, meg a nyelvem,szerintem azért fáj ennyire. Azt mondják mindenhol, hogy nem szabad szajvizet használni, de más még nem viszi le az ínyről a gyulladást.
2021. jún. 20. 12:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Gyuladáscsökkentőt nem kaptál ? Azt addig kellene szedni amig a varratokat kiszedik, illetve fájdalomcsillapítót is szoktak adni valami erősebbet ilyenkor.
2021. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Flector napi 3x, de sajnos alig érzem, minimálisan csökkenti a fájdalmat. Antibiotikumot nem kell szednem.
2021. jún. 20. 12:44
 6/13 anonim ***** válasza:
Pedig ebben az esetben automata kellene adniuk foleg ha gyulladás van.
2021. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak műtét napján és azutani napon kellett szednem, így rendelte az orvos, én meg elhiszem neki. De most sajnos észrevettem, hogy a kivett fog oldalán a mandulám gennyes, talán ez okozza a fájdalmat:(
2021. jún. 20. 17:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Csak addig fájt, amíg ki nem szedték a túl szoros varratot. Ezt leszámítva nem volt vele semmi bajom, rendszeresen megfeledkeztem róla és reflexből elkezdtem azon az oldalon rágni. Na, olyankor fájt. :) Gyulladáscsökkentőt nem kaptam, szóba sem került.
2021. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még aznap egy picit
2021. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó nektek, nekem még ma is nagyon fáj, nyelni is alig bírok. Az ismerőseim is mind azt mesélték, hogy egy hétig fájt nekik:/ ezek szerint mindenki másképp reagál.
2021. jún. 21. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!