Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom hogy kell fogszab...

Honnan tudom hogy kell fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Valamint milyen félék vannak?
2021. aug. 26. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Te magad láthatod, ha keszekuszák a fogaid, vagy orvos javasolja, ha pl hátul a kevésbé láthatóak nem jól állnak.

Vagy hagyományos fém, porcelán, üvegzafír. Ezekhez kellenek kis gumik és attól függően kell visszajárnod, hogy milyen ütemben mozognak a fogaid. Van akinek lassabban és 1.5 havonta jár, van aki szinte 3 hetente.

Van mostmár újfajta, önligírozó is, amikhez nincs gumi, asszem ez fém és porcelán lehet. Itt elvileg magának állítja bracket a feszességet és nem igényel annyira gyakori visszajárást.

Aztán vannak még ezek a láthatatlan fogszabályzók, amik kb olyanok mint egy éjszakai fogszabályzó, csak mivel az fix, ezért ebből többet kell készíteni.

Véleményem szerint az utóbbi az nem biztos, hogy a legjobb. Ha kell 6-10 lenyomat, akkor rögtön drágábban jössz ki, mintha sima fogszabályzód van. És azért észrevehető, hogy van ott valami, valakinek kiejtése is megváltozik. Inkább akkor belső oldalra raknék fogszabályzót, ha nem akarom hogy látszódjon. Olyan volt több ismerősömnek is, abszolut nem volt feltűnő, beszéd sem változott.

Nekem üvegzafír volt, az sem volt szerencsére feltűnő, pedig volt hogy a “drót” sima fémes volt, nem fehér, de így is volt pár ember, akinek fél év után tűnt fel, hogy fogszabályzóm van :D Pedig mosolyogtam sokat, nem takargattam.

2021. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az éjszakai milyen?:)
2021. aug. 26. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kétfajtát láttam, egyik ez az láthatlan fogszabályzós, ez volt nekem is, már 6 éve.

Illetve van egy másik, amint én egyre ritkábban látok, ez egy fémes megoldás. Szerintem ez kifut a divatból.


Kerestem egy képet, itt mindkettő látszik.

[link]


Ezt a rendes fogszabályzás után szokták adni, hogy a levétel után ne akarjon hirtelen visszamozdulni a fogak. (De ez is szerintem valamennyire genetika, volt olyan osztálytársam, aki 4 év fix után kijelentette, hogy nem fog éjszakait hordani és emiatt az orvos nem is csinált neki és nagyon picit mozdult el. Másik osztálytársam annó talán 3 évig hordta a fixet, pár hónapig vegyesen az éjszakait és az alsó annyira elmozdult, hogy kb egy évre rá, 12.ben belső oldalra csináltatott megint fix fogszabályzót.

Én 2 évig hordtam a fixet, igaz nem is volt nagy változás, vagy 4 hónapig az éjszakait és tulajdonképpen nem mozogtak vissza a fogaim.)

2021. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most vettem fel a kapcsolatot egy fogorvossal, mert, bár nem állnak össze-vissza a fogaim,az egyik fogam elkezdett lejjebb csúszni és egy ideig nem zavart, de most már, ha összeér az alsó meg a felső fogsorom, akkor fura érzés, kicsit kényelmetlen.


Elmondtam a telefonban, hogy arra gondoltam, hogy esetleg fogszabályzóval lehetne korrigálni, adtak időpontot, meg fogják nézni, hogy kell e fogszabályzó.


Tettem is fel ma kérdést, hogy ugye nem néznek e hülyének és egy nagyon kedves hozzászóló megnyugtatott, hogy nem fognak hülyének nézni. Nagyon hálás vagyok a válaszáért.


Aki itt írt kommenteket, nagyon informatív volt, neki is köszönöm szépen.


Amúgy osztálytársaimnak is kellett ezt a tartó fogszabályzót hordani egy ideig, miután 3 év után levették a fogszabályzójukat. Semmi gndjuk nem volt vele de az s betűt egy ideig cs-nek ejtették, de azon is együtt nevettünk. :)

2021. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!