Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mélyharapás kezelése műtét...

Mélyharapás kezelése műtét nélkül?

Figyelt kérdés
kis koromban nagyon sokat cumiztam,és ennek köszönhetően a felső fogsorom nagyon kifelé dől,és az alsó állkapcsom is sokkal hátrébb van.A felső és alsó fogsorom között 1 cm a távolság,ami hatalmas.Azt hiszem a normál távolság az alsó és felső fogsor között 1,5-2mm.Valószínű azért is 1 cm mert a felső fogsorom nagyon kifelé dől,és ha egyenes lenne,akkor kisebb lenne,de még úgy is lenne mélyharapásom.Fogszabályzót biztos hogy fogok felrakatni,és Dr. Mayer Csabához fogok menni,mert azt mondják hogy ő az egyik legjobb,és nagyon dúrva eltéréseket oldott meg műtét nélkül.De az állkapocs műtétet is gondolkodom,de eléggé félek tőle,mert mégis csak egy műtét,és van kockázata.Pl ha fennállhat végleges szájzsibbadás,érzéketlenség.Tudom hogy nagy arcesztétikai változást csak műtéttel lehet elérni,mert fogszabályzóval nem tudják meghosszabbítani az állkapcsot,mint ahogy a műtétnél teszik,de csak a fogszabályzótól változna valamit az arcom?Mert ha a fogszabályzótól is változik az arcom egy kicsit,akkor lehet beérném egy köztes eredménnyel,és nem szenvednék a műtéttel.Tudom hogy 100%-os eredményt sajnos csak műtéttel lehet elérni,mert csak fogszabályzóval nem tudják az alsó állkapcsot a felsőhöz igazítani,csak a fogakat szabályozzák egyenesre,de akinek volt hasonló problémája,és nem vállalta be a műtétet,leírná a tapasztalatát hogy változott-e az arca?

2021. aug. 23. 19:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Kb így néz ki az arcom,mint a bal képen,és a jobboldali lenne a normális.


[link]

2021. aug. 23. 19:34
 2/28 A kérdező kommentje:
Lehet ennyire nem durva,de nagyon hasonló.
2021. aug. 23. 19:35
 3/28 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves vagy? Ha még elég fiatal, tehát nem 25-30+, akkor szerintem működhet a fogszabályozó. Az öcsémnek kB 20 évvel ezelőtt valami extra fogszabályozóval előre hozták az alsó állkapcsát, hasonló volt, mint az első képen, plusz a felső fogai előre álltak. Akkor 13 éves volt kb. Az első orvos, egy állami, ki akarta húzni 4 jó fogát, aztán a felső fogsorát hátranyomni, tehát az egész arcát hátranyomni, de elvittük magánba, ahol foghúzás nélkül előre hozták neki az alsó állkapcsát, azt hiszem, kivehető készülék volt és jó sokáig hordta, plusz a végén kapott rögzítettet is egy vagy két évre alulra és fölülre is. Most tök normális arca van, az államiban jól elcs.szték volna.
2021. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok.Elvileg egy kicsit változik az arc a fogszabályzótól is,de csak kis mértékben.Elvileg az állat nem lehet mozgatni fogszabályzóval,mert ahhoz ketté kell fűrészelni a csontot,hogy új pozícióba tudják helyezni.
2021. aug. 23. 22:41
 5/28 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, akinek a testvérének rendbehozták. Dr Rehák Gizella volt, Budapest, Régi posta utca. Szerintem már nyugdíjas, de megtaláltam a rendelőjét, lehet, hogy pár napot még rendel vagy a családból valaki tovább vitte a praxist. Biztosan emlékszem, hogy így volt, mert én intéztem az egészet, a szüleink azt mondták, jó lesz az állami, aztán mégis kifizették ezt, mikor rátaláltam, akkor ismerős ajánlotta. Nem akartam, hogy kihúzzák 4 jó fogát és benyomják a felső fogsorát. Ilyen madárfeje lett volna tőle, meg a jó fogakat is sajnáltam volna. Készülékkel hozták előre. Nem volt műtét.
2021. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, valahogy előre húzták pár centit a teljes alsó állkapcsot.
2021. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Lehet azért tudták előrehozni az állkapcsát,mert még csak 13 éves volt.


Ilyesmi az arcom,meg a fogaim kb ugyan ilyenek,mint a felső képen.


[link]


Az öcsédnek is ilyesmi volt kb? Itt sem nagyon hozták előre az alsó állkapcsot,de ez már egész vállalható.Egy ilyesmi eredménnyel már megelégednék.Egy facebookos csoportban az emberek 90%-a Mayer Csabát ajánlja,mert ő az egyik legjobb.Nagyon durva eltéréseket hoz rendbe műtét nélkül.

2021. aug. 23. 23:09
 8/28 A kérdező kommentje:

Ezek Mayer Csaba munkái


[link]

2021. aug. 23. 23:10
 9/28 anonim ***** válasza:
Elég sokat tudnak az újfajta fogszabikkal műtét nélkül is alakítani. Mayer Csaba valószínűleg Pitts 21-et fog neked ajánlani és sokat kell majd gumiznod (az képes alakítani a harapást). Ő fogja tudni eldönteni, hogy kell-e műtét. Azzal az Invisalign-os tervezővel meg 3D-ben meg tudja mutatni, hogy milyen eredményre számíthatsz. De a pénztárcád készítsd, mert min. 1,5 millió lesz.
2021. aug. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy a damon és a pitts21 fogszabályzó ugyanazon az elven működik, csak annyival jobb a pitts hogy kisebbek a brekettek, meg egy kicsivel gyorsab az eredmény. Úgy számoltam hogy damonnal 1 millióból kijönne, úgy hogy abban benne van minden. A levétel, az éjszakai fogszabályzó, plusz egy fehérítés is.
2021. aug. 23. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!