Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikorra fogja összehúzni a...

Mikorra fogja összehúzni a fogszabályzó a fogaim közötti rést?

Figyelt kérdés
A két első fogam illetve oldalt a fogaim között vannak rések, engem eléggé zavar mert nem túl esztétikus, és néha megkapom hogy “nyáriszünet” van a fogaim között.4 hónapja van fogszabim de még semmit nem húzott össze, sőt csak nagyobbak lettek a rések, viszont a fogaim is nagyon kiáltak azokat szépen visszahúzta.Szerintetek mennyi idő mire a réseket is összehúzza?Vagy ahhoz kell a gumi lánc?Bocsi még nem vagyok ebben jártas!:D

2021. szept. 8. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos változó. Attól is függ, hogy mennyire vannak "becsontosodva" a fogaid. Nekem három évig volt fenn anno a fogszabályozóm, az utolsó másfél év volt a stabilizálási időszak, de az első másfél év alatt teljesen a helyére húzódtak a fogaim. Nem hiszem, hogy erre a kérdésedre lehet konkrét választ adni, legjobb, ha a fogorvosodat kérdezed meg, ő ismeri/látja a fogaidat.
2021. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaz csak 9 hónapja van fent a fogszabályzóm, de már 5-6 hónap után nekem teljesen összehúzta a rést a két első fogam között és nem volt gumi lánc a fogaimon. Nem volt nagy a rés, de olyan kicsi se. De ahogy az első is írta ez a fogak csontozatától is függ.

De nekem is lettek még további rések a fogaim között, nem olyan feltűnőek mint az első 2 fogam között, ezért remélem a fogorvosom majd a továbbiakban ad gumi láncot.

2021. szept. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Változó, de örülj neki, ha nem extra gyors, mert az megterheli a fog gyökerét és el is halhat. Ez még inkább a hagyományos, gumis fogszabira volt "jellemző".
2021. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!