Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzott fog helyén az üregben...

Kihúzott fog helyén az üregben folyadékkal teli "zacskó"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja volt egy eléggé bonyolult foghúzásom. Felső hátsó fog, 3 gyökérrel. Másnapra gyulladás lépett fel, antibiotikum kúra hatására elmúlt. Elég nagy lyuk maradt a fog helyén, melyben vasárnap vettem észre a nyelvemmel egy hús-szerű képződményt. Azt gondoltam megindult az íny feltöltődésének folyamata, azonban ma este, ahogy a nyelvemmel megnyomtam ezt a dudort (nem tudom, miért nyomtam meg, odatévedt a nyelvem), ami a fogam helyén lévő lyukban alakult ki, abból folyadék "robbant ki", ami kiköpve színtelen és szagtalan volt, tehát feltételezem nem genny.

Holnap természetesen felhívom a fogászatot, de addig is érdekelne, hogy valakinek volt-e már ilyen jellegű "képződmény" az ínyén/húzott foga helyén/csak úgy a szájában. Esetleg a bennmaradt fogszilánkok miatt lehet? (folyamatosan lökődnek ki az ínyemből).

Azt még hozzátenném, hogy magán a fog helyén nem érzek fájdalmat, és ez a zacskó szerű valami sem fájdalmas.

Tapasztalatok vagy ötletek?



2021. szept. 8. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, mi lehet, de ha kiderül, megírod?
2021. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a felső bal 5-öst húzták ki, nem volt begyulladva se semmi, csak egyszerűen menthetetlen volt.


Alig vérzett, szinte egyáltalán nem is fájt miután kiment az érzéstelenítő se.


Másnap-harmadnap úgy éreztem szépen gyógyulgat, de valami miatt 1-2 hét elteltével is konkrétan egy nyílt seb maradt, holott máskor ilyenkorra már be volt gyógyulva a húzás helye.


A nyelvemmel pedig egy kis "zsákocskát" éreztem a sebben, ami lóg lefelé, mint egy vízzel teli lufi, csak kicsiben.

Ahogy erősebben nyomtam kidurrant, ilyen sós ízű lé jött ki belőle, kiköpni nem tudtam olyan kevés volt.


Ahogy kidurrant pár perc múlva képződött megint és megint.

Felhívtam a dokit, hogy minél hamarabb fogadjon, de csak 2 napra rá tudott. Addig mindig kidurrant és újra töltődött.

Meg éreztem is valami éleset mellette, a gyökérre gondoltam, hogy benne maradhatott az ínyben vagy valami kis szilánk, esetleg amiatt nem tud begyógyulni.


Mikor visszamentem, megnézte, azonnal csinált röntgent, amin látszott a gyökérből maradt bent egy "szálka".


Olyannal szedte ki, mint a csavar, felcsavarozta, a szálka pedig rátekeredett vagy hogy és kijött minden.

Még egy röntgen, azon már tiszta volt. Kb 3 napra rá be is tudott gyógyulni.


Nem mondott a vizeslufira semmit, hogy mi lehetett az.

2021. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kedves első válaszoló, nem tudom olvasod-e még! Egy bennmaradt fogszilánk okozta a problémat!

2021. szept. 20. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Köszi szépen!

Örülök, hogy akkor megoldódott!:)

2021. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!