Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggel szoktatok fogat mosni?...

Reggel szoktatok fogat mosni? Nagy baj, ha valaki csak lefekvés előtt mos fogat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam. Ha reggeli után nincs időd várni, még az is jobb, ha reggeli előtt mosol fogat, mintha sehogysem tennéd.
2021. szept. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

7-es: a szénhidrát nem azonnal kezd lebomlani! Idő kell, amíg a baktériumok elszaporodnak, és annyit lebontanak, hogy azbmár befolyásolja a száj pH-ját.

Kérdező: nyugodtan moss fogat reggeli után, ha nem ettél savasat.

Hantudod, hogy savasat fogsz enni, akkor moss fogat reggeli előtt, utána meg öblísd ki a szádat.

2021. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen gyerekmondóka, ami persze már nem teljesen fedi a mai tudományos tényeket:Este magadért, reggel másokért moss fogat.
2021. szept. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12-es:


[link]


Ezen a kepen latszik a szájüregi ph változása az étkezések hatására. Jól látható, higy a kb fél óra elég, hogy a kritikus ph fölé emelkedjen a szint, amikor is már nem az ionok kioldódásán van a hangsúly.

2021. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én reggeli előtt képtelen lennék fogat mosni,mert a mentolos ízre nem kívánnék semmit.Csatlakozom az egyik előző hozzá szólóhoz:ha nincs időm kivárni a fél órát,akkor itt benn a munkahelyemen mosok fogat.Alap,h itt is van benn fogkefém+fogkrémem,mert én is,mint1másik hozzá szóló írta,minden étkezés után fél órával fogat mosok,de szerencsére az én fogaim meg is hálálják a gondoskodást,mert nincs velük sok baj:fél évente le kell szedetnem a fogkövet,és ennyi:)
2021. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!