Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » El fog múlni a kattogás?

El fog múlni a kattogás?

Figyelt kérdés
Fogszabis vagyok már egy éve. Négy fogat kellett kihúzni, hogy felrakhassák a készülékemet. Kb 4-5 hónapja kattog baloldalt az állkapcsom. Ez a kattogás el az fog múlni egyszer, vagy átvert a doktor? Jelen állapotában a két fogsorom nagyon közel van egymáshoz kb mélyharapásom van. Vagy a húzás helye miatt kattog az állkapcsom. Doktorom Ann,őt mondott, hogy a stressztől lehet. Csak én mindenen stresszelek és ezelőtt nem kattogott , most kezdett el 4-5 hónapja

2021. szept. 14. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Magától szerintem nem fog elmúlni. Legalábbis nekem csak rosszabb lett idővel. A fogorvosom javaslatára csináltattam harapásemelő sínt, ami sokat javított a helyzeten. Sajnos egy ideje megint nem tudom használni, mert valahogy eltűntettem, szóval újat kell csináltatnom,de most mióta nem használom, megint sokkal rosszabb, és fáj is az állkapcsom. :/


Amúgy nekem is úgymond egyik napról a másikra kezdett el kattogni.

Mint kiderült az éjszakai fogcsikorgatás, és erős állkapocs összeszorítás miatt van. Sajnos ezen tudatosan nem lehet változtatni, csak pl harapásemelővel.

Viszont újabban nem hozzák közvetlen kapcsolatba a stresszel a fogcsikorgatást. De ki tudja.

2021. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 de neked is így volt mint nekem? Húzni kellett, és a kezelés közepén túl közel volt a két fogsorod? Vagy neked hogy volt?
2021. szept. 14. 21:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Neem, nekem semmi ilyesmi nem volt. Nem is volt fogszabim sosem.

Nekem csak úgymond egyik napról a másikra elkezdett kattogni a jobb oldalon az állkapcsom. Ez kb 10 éve volt.

2021. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elmúlt?
2022. nov. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem múlt el
2022. nov. 5. 09:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen kattogás ez egyébként? Pár napja sokat ragoztam es baloldalt nekem is elkezdett hangot kiadni. Mintha porc kicsit pattanna. Nem fáj szerencsére. Orvos azt mondta megerőltettem es pihentetni kell, helyre fog jönni. Szerencsére egyre jobb, de még nem mult el teljesen. Neked is ilyen?
2022. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De nálam nem kattogás van.
2022. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kimozdul aztán visszamegy. De nem fáj. Csak zavaró. Remélem elmúlik. Meg vannak rések szerintem azért tart még
2022. nov. 6. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerinted nálam masabb a helyzet? El fog múlni?
2022. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is pár napja kezdett el kattogni a jobb oldalon.(fájni nem fáj) Az a kérdésem, hogy ezzel kihez kell fordulni? Fogorvoshoz?
2023. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!