Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tegnap intenzív bicskaguggolás...

Tegnap intenzív bicskaguggolásokat végeztem, ma térdhajlításnál mindkét térdem hangosan kattog. El fog múlni?

Figyelt kérdés
Erős izomlázam van a combjaimban és a vádlijaimban, de más panaszom alapvetően nincs edzésen kívül, viszont amikor ma csináltam bemelegítésnek egy pár sorozatot térdfelhúzásból, szinte nem volt egy ismétlés, amikor mindkét térdem ne kattant volna egyet. Ez normális? Ha hagyom pihenni a lábaimat, elmúlik? Vagy ez valami maradandó sérülést jelent?

2014. jan. 23. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon durván kattogott a térdem de mire elértem a guggolásból a 6. szintre már megszünt.

A lényeg, hogy hagyj időt a lábaidnak erősödni. Ne lépj egyik napról a másikra szinteket.

Normális.

2014. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De jó, hogy valaki fegyencedzéssel edző válaszolt. :)

Azt hiszem, jó nyomon jársz, volt egy kis túlkapásom, nagyon türelmesen csináltam az első lépést hetekig, de pont tegnap váltottam a másodikra, és rögtön lenyomtam majdnem a haladó szintet, mert annyira izgalmas volt, hogy megy. Eddig semmilyen kattogás nem volt, mára lett.


Remélem, igazad lesz, és tényleg elmúlik, igyekszem több alázattal edzeni. Köszönöm a választ, elég megnyugtató.

2014. jan. 23. 21:57
 3/7 *Glissade* ***** válasza:
Majd megerősödik és elmúlik! Csak ne erőltesd túl magad.
2014. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gondoljátok, hogy egy olyan könyökkattogás is elmúlhat, ami már gimis korom óta megvan? Most 24 vagyok.
2014. jan. 23. 22:39
 5/7 *Glissade* ***** válasza:
Azt nem tartom valószínűnek! Ill. a térd kattogásod is bármikor vissza térhet.
2014. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenki kapott zöldet.
2014. jan. 24. 21:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtatásul bárkinek, aki a jövőben talál ide hasonló problémával: a durva izomlázzal a kattogás is fokozatosan elmúlt, valószínűleg egyrészt az izomláz miatt rendellenesen terheltem a lábaimat egy-két napig, másrészt pedig a guggolástechnikám rossz volt. Érdemes kísérletezni a lábak távolságával és a lábfejek irányával, mert nagyon könnyű egy rendellenes pozícióba kényszeríteni a térdeket és minden ismétlésnél megterhelni őket. Pár nap pihenés nem árt azért.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek.

2014. jan. 27. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!