Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pár napja elkezdett kattogni...

Pár napja elkezdett kattogni az állkapcsom a bölcsességfogaim miatt. El fog múlni?

Figyelt kérdés

A két alsó bölcsességfogam szinte teljesen merőlegesen nőtt a többi fogamhoz képest. Eddig sok panaszom nem volt rá, tervben volt, hogy kiműttetem, de most nagyon megijedtem, hogy máris túl késő, és maradandó hatásuk lesz. Pár nappal ezelőtt tapasztaltam először, hogy ha nagyra nyitom a számat, akkor becsukáskor kattan egyet az egyik oldalon egy ízület. Nem arról a tompa kattanásról van szó, ami mindenkinél van, amikor becsukja a nagyra nyitott száját, hanem egy kis klikkszerű hangot adó kattanásról.


Csütörtökön megyek szájsebészetre. Ha kiműtik a bölcsességfogat, el fog múlni a kattogás? Volt már ilyenetek?



2013. jún. 9. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt ilyen kattogás bár még csak 13 éves vagyok de elmúlt nekem.
2013. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de tizenhárom évesen még nincs bölcsességfogad, úgyhogy az egy másik eset. :)
2013. jún. 9. 22:46
 3/4 anonim válasza:
Szia! Tudom hogy 6 éves kérdés de megpróbálkozok vele hátha választ kapok :D velem is ugyanez van! Azt mondták hogy ki kell műteni a bölcsességfogamat. De én nagyon parázok tőle. Jobb lesz ha kiműtik?
2019. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most láttam csak, hogy írtál ide, válaszolok, hátha segít még.


A kattogást meg lehet szüntetni, a bölcsességfogak eltávolítása nem feltétlenül elég hozzá. Hogyha ferdén állnak és nem férnek el, akkor nincs más lehetőséged, ki kell őket szedetned, mert csak problémát fognak okozni. Ha jó helyre mész, ez a műtét lehet lehet közel fájdalommentes, a szájsebészeti klinikát nem ajánlom, hogyha megteheted, hogy kifizeted a magánklinikát.


Ez a műtét önmagában viszont jó eséllyel nem fogja megoldani a kattogást, mert az állkapocsízületeid valami miatt nincsenek jó pozícióban, és ez valószínűleg egy már megtörtént eltolódás következménye. Ezt valamilyen harapásmódosító terápiával kezelik, például sínterápiával és esetleges fogszabályozással. A sínterápia az gyakorlatilag egy műanyag, kivehető kupak, amit rápattintasz az alsó fogsorodra, és ez tereli valamerre a harapásodat, függően attól, hogy merre tér el a fogsoraid pozíciója az egészségestől. Ha időben elmész megcsináltatni ezeket, akkor jó eséllyel a kattogásodat el lehet tüntetni teljesen, és az állkapcsod visszaterelhető egy jó helyzetbe. Ha sokat vársz, csökken ennek az esélye.


A kattogás a tünet, nem a probléma. Nem érdemes figyelmen kívül hagyni, mert valószínűleg csak rosszabb lesz. Nem megijeszteni szeretnélek, csak az utóbbi hat évem tapasztalatát mondom el, hogy neked könnyebb legyen a helyzeted. Én sok helyen voltam, volt, ahol félrekezeltek hónapokig. A Szent Lukács SPA Dentalt tudom ajánlani.

2019. okt. 19. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!