Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Cirkon koronája, hagyományos...

Cirkon koronája, hagyományos nem vállas csiszolással a fogra?

Figyelt kérdés
Tapasztalat érdekelne van e tényleg hátránya a nem vállas csiszolásnak, íny gyulladás alászuvasodás ilyesmi.

2021. szept. 18. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Tangencionális csiszolásnak hívják, hátránya, hogy váll nélkül felcsúszhat a korona, nem lehet garantálni a pontos illeszkedést, így a későbbiekben alászuvasodhat. Előnye, hogy szebb, fémváz esetén nem látszódik ki a fém (bár az ínyen átteszthet), és könnyebb elkészíteni.

Jellemzően frontfogak esetében csinálják az esztétika miatt, illetve itt nagyobb az öntisztulása a fogaknak és fogkefével+fogselyemmel is könnyebb tisztítani, így az alászuvasodás esélye is kicsi. Egyébként hátsó fogaknál is előfordulhat hogy kénytelen a fogorvos részben vagy egészben tangencionálisan csiszolni, attól függően, hogy hol és mennyi része van meg a fognak.

2021. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de kicsit összefolyik a válaszod, nem értem melyiket melyikre írod.Az öntisztulása nagyobb azt melyikre érted? Meg könnyeben tisztitható? Arra én is gondoltam, ha inyszélnél van a szuvasodás, hogyan csiszolná vállasan? De ha már kifizetek 60-70000ft ot egy fogra, ne a csiszoláson múljon. Mindenhól a vállast mondják jobbnak, ezért nem értem az én orvosom mért nem csinálja, akkor azért mert egyszerübb a másik.
2021. szept. 19. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindet a tangencionálisra írtam.
2021. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor végképp nem értem. Azt írtad nagyobb az alászuvasodás veszélye, utána meg azt jobb az öntisztulás könnyeben tisztitható, ezért kicsi az alászuvasodás esélye. Most akkor kicsi vagy nagy , már bezavart. Egyébként meg pont az esztétika miatt, rengeteg yutube videón az van a fronfogaknál a hagyományos csiszolásút cserélték a vállas csiszolásúra, mert ott nincs ronda szegély. Köszönöm, hogy megírod ezeket, de mennyire értesz ezekhez?
2021. szept. 19. 19:16
 5/5 anonim ***** válasza:

"Jellemzően FRONTFOGAK esetében csinálják (a tangencionálist) az esztétika miatt, illetve ITT nagyobb az öntisztulása a fogaknak és fogkefével+fogselyemmel is könnyebb tisztítani, így az alászuvasodás esélye is kicsi (a frontfogaknál)."

Valamit nagyon félreértettél a youtube videóban is.

A vállas csiszolás lényege, hogy a fognyak körül 1-1,5mm magasságban a foganyagból meghagyják az eredetit - vagyis ennél közelebb nem mennek az ínyhez. Ez a vállas forma tökéletesen látszik a lenyomaton, a fogtechnikus ebből egy nagyon pontosan illeszkedő vázat tud csinálni, ami alá nem jut be a lepedék, és tökéletesen tisztítható, mivel a korona abszolút nem érintkezik az ínnyel. Hátránya, hogy a vállnak meghagyott sáv és a korona érintkezése esztétikailag elüthet egymástól. Ennek lehet oka a fémváz, illetve hogy a foganyag idővel elszíneződhet és elüt a korona színétől.

A hagyományos, vagy más néven tangencionális preparálás esetében a teljes fognyaki részt is bele veszik a csiszolásba, egészen lemennek az íny alá. Magát a preparálást könnyebb elkészíteni, mivel nem kell folyamatosan figyelni a vállra. A lenyomatkor viszont az íny alá vitt határ miatt akaratlanul is bevérezhet az íny, így nagyon nehéz tökéletes illeszkedést elérni. Kétségtelen előnye, hogy a korona az íny alá fog becsúszni, így nem fog látszódni a széle, és egy jól tisztítható, könnyen elérhető helyen (mint a frontfogak) sokkal szebb eredményt lehet elérni.

A hagyományosból egyébként fizikai képtelenség utólag vállasat csinálni, hiszen a hagyományos során lecsiszolták a vállakat.

Javaslom, bízd a fogorvosodra a döntést, hogy melyik módszert alkalmazná, mivel sokkal jobban ért hozzá; erről tanult az egyetemen és ebből él azóta is.

2021. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!