Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csonkig letört hátsó fogat...

Csonkig letört hátsó fogat sima körzeti fogorvos ki tud húzni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 20. 01:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Én azt mondom, hogy magánrendelőbe menj szájsebészhez. Egy ismerősömnek eltört az állkapcsa, nekem meg mai napig tartig állkapocs-ízületi problémáim lettek. Biztos drága, de tényleg sokkal rosszabbat tehetsz azzal, ha nem szakemberhez mész.
2021. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Keress olyan maszek fogorvost, aki szájsebész is, én ezt tettem és vagyon szépen ki tudta szedni a gyökeret.
2021. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Nem kerül sokkal többe, mint egy átlag fogorvos, átlagos foghúzással. Nekem 10.000 ft volt. És 3szor kaptam injekciót pluszban.
2021. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az nem rossz, nem mondom hogy olcsó, de nem tragikus, lehet én is keresek akkor magán dokit, van vagy 3-ilyen betört fogam, meg 1 amit rosszul tömtek és azóta úton útfélen begyullad a gyökere.
2021. szept. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Miért emelted ki a kérdést? Szeptember óta nem sikerült eljutnod fogorvoshoz? Pedig más baj is van ám azon kívül, nagyon el kéne menni.


Amúgy én körzetes fogorvos vagyok és egy ilyet sosem küldenék szájsebészhez. Egy húzás nem attól lesz nehéz, mert ínyig “letört” vagy mert bölcsességfog sőt, sokszor ezek a húzások tudnak a legkönnyebbek lenni, mert egy ilyen fog gyakran gyulladt ínyt is jelent, a felpuhult szövetekből meg könnyű kibányászni ezeket a csonkokat. Nem tudom honnan veszi egy korábbi válaszoló, hogy ez nem fogorvosi kompetencia, a munkánk alapja b@sszuskulcs a foghúzás, mindegy, hogy bölcsfog vagy nagymetsző, előbb tanulunk meg fogat húzni, mint fogkövet levenni. Nyilván van kivétel, hiszen én tudom magamról, hogy nagyon motivált vagyok, plusz 80 km-es körzeten belül nincs tb-s szájsebész sem, de azért ez nem az a húzás, amitől egy pár éve praktizáló fogorvosnak kétségbe kellene esnie. Ez az állcsonttörés sem értem, mi akar lenni, akinek törik az állcsontja, ott a csontritkulásos néni találkozik a Gyúrós Gyurka fogorvossal. Nem állítom, hogy nem fordulhat elő, de ugyanekkora eséllyel kap valaki szívrohamot, vagy szül meg a kezelőegységben.

2022. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem voltam még, nehezen szánom rá magam. Plusz már kettőt kell kiszedni mert a mögötte lévőből is kiesett a tömés :(

Köszi a választ, körzetihez akarok menni majd

2022. ápr. 18. 15:16
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj most már el. Megértem, hogy nehezen szánod rá magad, de vajon meddig szeretnél várni? Míg valamelyik be nem gyullad és szenvedsz a fájdalomtól? Ezek a fogak ráadásul előszeretettel lesznek panaszosak péntek este, vagy december 24-én, fogászati ügyelet pedig csak nagyon korlátolt számban érhető el az országban. Mint írtam, nálunk még szájsebész sincs, pedig Dél-Pest megyében vagyunk egy kisvárosban, nem BAZ megye egy zsákfalujában. Nem lenne jó kockáztatni. Amíg ezek a szádban vannak, fertőzik a többi fogad is, így azok egészségét is kockáztatod. A kép alapján még van sok teendő a szádban, bár teszem hozzá, hogy többnyire ahol egy ilyen van, ott sok mással is gond van. Ha szeptemberben elmentél volna, már túl lennél valszeg a kezeléseken.
2022. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Meg szerintem azért is érdemes elmenni minél hamarabb, mert akár még lehet meg is tudja menteni valahogy az orvos (felépíti, vagy valami koronás megoldással).

Ha nem értesz egyet a doki javaslatával akkor meg menj máshoz és kérd ki az ő véleményét is. TBben is van sok jó szakember, aki nem csak a húzást látja egyetlen megoldásnak.

Majd mesélj, hogy alakult!

2022. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!