Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az, amit a szájpadlásra...

Mi az, amit a szájpadlásra ragasztanak és fémszerű, vékony drót, aminek íves alakja van? Fogszabályzó, de milyen funkciója van?

Figyelt kérdés

Az egyik tanárnőm szájában láttam egyszer, amikor előttem állt és magyarázott és egyszer amikor hátradöntötte a fejét pont megláttam ezt.


Neki a fogai nem voltak vastagok és foltosak mint a másik tanárnőmnek, akinek ilyen volt a szájában.


Viszont a nagymetsző fogai kilógtak a szájából (az a két nagy fog ami legelöl van, ami a rajzokon a nyulaknak is ki szokott lógni)


Egy 35-40 év körüli nő volt.


A kérdésem az volna, hogy ez a fém alakú dolog ez mire való pontosan? Mert azt hittem, arra kell, hogy a fogai ne lógjanak ki a szájából hogy szétrepeszti a szájpadlását vagy ilyesmi), de évekkel azután, hogy leérettségiztem, egyszer találkoztam vele és még mindig ugyanolyan a fogsora.


Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!


2021. szept. 30. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Valamiért nappal hordja az éjszakai fogszabályzót. Azt csak fel kell helyezni (nem ragasztani és alsó párrja is van) fogmosás után és benne aludni. Azt, hogy miért hord ilyet nappal kérdezd őt.
2021. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. szept. 30. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Kizárt, hogy éjszakai fogszabályzó! Így látatlanban inkább fogpótlásra gondolnék..
2021. szept. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészről igen, lehet fogpótlás is, korából adódóan én is előbb gondolnék arra, mint fogszabira.

Másrészről elég sok rögzített készülék van, ami a szájpadláson megy keresztül, például tágítja a felső fogívet. Kivehető készüléket is hordhat az ember nappal, hiszen ezen készülékek többsége a közhiedelemmel ellentétben NEM éjszakai, éppen hogy minél többet kell hordani nappal is, legalább 12, de akár 16 órát is. Más kérdés, hogy egyrészről ezekben érthetően artikulálni nem lehet, másrészről ennyi idős embernél nem nagyon jön szóba kivehető készülék, én is azt mondom ,hogy kizárt, hogy az volt.

2021. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Fogív tágító
2021. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hyrax készülék re gondoltál?
2021. okt. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogív tágító, nekem is volt.
2021. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szájpadlástágító.

[link]

2021. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!