Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha be van gyulladás a fogam...

Ha be van gyulladás a fogam és gyökér kezelni fogjàk, akkor tényleg nem hasznàl az érzéstelenítő?előzöleg bevolt dagadva az arcom és nagyon fàjt pàr napig.antibiotikummal elmúlt a dagadàs és a fàjdalom is.

Figyelt kérdés

2021. okt. 5. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem is remisztgettek ezzel, de en nem ereztem semmit a gyokerkezelesbol, pedig iszonyatosan fajt mar a fogam.

2 injekciot kaptam, a masodik az kemeny volt, azt hittem, beszarok, annyira fajt, de utana a kezelesbol tenyleg semmit nem ereztem.

2021. okt. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha Már be volt dagadva az arcod, akkor az a fog réges rég elhalt, még érzéstelenítő nélkül sem fogsz semmit sem érezni, nagyon max egy kis nyomást, amikor közelít a gyökér végéhez.

A gyökérkezelés akkor lehet fájdalmas, ha a fogbél van begyulladva, de annak is vannak fázisai, tehát még önmagában a fogbélgyulladás is kevés egy jó kis rémisztgetéshez.

2021. okt. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,akkor nem kell rettegnem,hogy fájni fog!😀
2021. okt. 8. 21:53
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nyáron úgy begyulladt az egyik tömött alsó hátsó fogam, hogy azt hittem, megőrülök. Tudtam, hogy ebből gyökérkezelés lesz.

Biztos voltam benne, hogy ezt nem tudja majd teljesen elérzésteleníteni.

Amikor már lent járt a fúrásnál a fogbélnél, jeleztem, hogy érzékeny. Akkor adott még egy szurit és utána tényleg csak annyit éreztem, mintha nagyon apró áramütés csipkedne. Jó fogorvos kell hozzá. Nekem tényleg nagyon gyulladt volt, mondta a doki is, hogy nagyon vérzett a fog belseje.

2021. okt. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hatni fog az érzéstelenítő.
2021. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tegnap este gyökérkezelésen voltam.Dokim mondta,hogy valószínűleg pàr nap fájni fog,esetleg beis dagadhat.Mindezidáig nem fàj és nem is dagad.Szerintetek akkor ez most jó?Vagyis a gyökérkezelés utàn fàjni kellene?Màrmint akkor jó a kezelés ha fàj?Vagy inkább akkor volt jó a kezelés ha nem fáj utána? Remélem érthető amiket leírtam!
2021. nov. 23. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem gyökérkezelés után marhára fájt a fogam gyökere, de mondta a doki, hogy ez normális, mivel a gyökerek feltágítàsa (amikor azokkal a tűket forgatja meg csiszatolja a gyökércsatornákban) ödémát okoz a fogat körülvevő csonthártyában és ez okoz feszítő fájdalmat. Ez jó esetben hamar megszűnik.
2021. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor most akkor sikeres a gyökérkezelés ha utána fàj?
2021. nov. 23. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy sikerült-e feltárni és teljes hosszában kitakarítani az összes gyökércsatornàt. Előfordul, hogy ez nem lehetséges, nagyon szűk, néha kanyarulatos járatokról van szó, ha nem sikerül, nem feltétlenül a fogorvos hibája. Ha csökken a fájdalom, az biztató.
2021. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod, akkor ez bíztató ha nem fáj Legalább is remélem!
2021. nov. 24. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!