Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászatra van időpontom,...

Fogászatra van időpontom, amikor a sulival kirándulni mennénk. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Még augusztus végén kaptam időpontot október közepére, de egy hete kiderült, hogy az évfolyamunknak valami pályázati kirándulást szerveztek Pestre, ahonnan este 8-kor érnénk haza.

Viszont nekem 5-re van időpontom fogászatra, tehát hivatalosan nem iskolaidőben. Nem szeretnék új időpontot kérni, mert annyian vannak, hogy úgyis csak leghamarabb decemberre kapnék. A Pesti kiránduláshoz meg nagyon nincs kedvem.

Szerintetek mennyire övön aluli, ha az egész napot kiveszem szülőivel nyomós családi okra hivatkozva? Mert félek, hogy ha bevallom ofőmnek, hogy csak a fogászati időpont miatt nem megyek, nem engedné és azt mondaná, hogy kérjek új időpontot.

Ti hogy csinálnátok?


2021. okt. 7. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni, hogyha azt mondod az ofodnek hogy: “Tanárnő sajnos nem tudok jönni a kirándulásra, mert 2 hónapja van az időpontom a fogorvoshoz, pont ezen a napon, és már nem tudnak új időpontot adni decemberig” , akkor ne engedne el. Amúgy meg szerintem lehet orvosi igazolást kapni hogy ott voltál a fogorvosnal, nem?
2021. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"em engedné és azt mondaná, hogy kérjek új időpontot."


Nem kérsz. Fáj a fogad, kapsz orvosi igazolást. Ennyi. El kell fogadnia.

2021. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen lehet igazolást kérni, csak ofő nagyon szigorú, nem igazán lehet meggyőzni ilyenekkel. Például egyszer délután próbáltunk egy műsorunkra, akkor egy osztalytarsam akart elkéredzkedni fogszabályozásra, neki is azt mondta, hogy menjen később vagy kérjen új időpontot.
2021. okt. 7. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

ez allami hely? mert akkor csak van valami helyi fb csoport (pl keruleti, ha ez bp valamelyik rendelointezete) vagy varosi, ha ez egy videki telepulse stb. Oda belepsz es szepen felteszed a kerdest van e valakinek ekkortol-eddig eso napokokra ugyanahhoz a dokihoz/helyre idopontja? es cserelne-e veled? Ha szerencsed van van aki cserel, ha nincs legalabb megprpbaltad.

Amugy fwl is hivhatnad oket (kozvetlenul erd el vaahogy fogorvost vagy annak az asszisztenset rendelesi idoben), hogy oo el tudnak-e cserelni valakivel a te idopontodat,mert sajnos iskolai program adodott es nem ernel oda. Ha nagyo huzzak a szajuk(hangjuk), akkor mondd ok semmi gond, akkor majd valahogy megoldod mesz hozzajuk.

Ha ez egy magafogorvos, akkor meg ott siman tudnak neked valaki massal cserelni, ha megkered oket, hogy pl megprobalnak-e valaki utanad kovetkezovel 1 heten beluli idopontossal elcserelni a helyed es hu hat te nem lennel halatlan.


Egyebkent, ha meg 2 honapot kibirt fogad, akkor biztos kibirna meg par hetet...vagy ha nem a vilag vegere mentek kirandulni, akkor meg elmesz fel napra es hazabumlizol valami tomegkozlekedessel.


vagy ha ennyire nem akarsz kirandulni menni, akkor meg nem mesz, beszelj az osztalyfonokkel mondd el neki oszinten, hohy hat aznap delutanra van idopontod, probaltad elcserelni de nem lehet, es elotte nem ehetsz mar orakig, fogat kell mosnod, nem.keshetsz es hat igy nem lenne nagy orom a kirandulas, mert csak vegigizgulnad es meg egy ebedet se fogyazsthatnal el normalisan. Es megkerdezed, hogy akkor a szulok ha igazoljak a hianyzast aznaprol az jo-e, mert delutan rendwl a fogorvos igy gondolod a delutani orvosi igazolasa nem sokat fog erni.

Egyre figyelj: ha szulovel igazolod csaladi okra hivatkozva, akkor legtobb suliban azt elore kell jelezni mares nem eleg csak utolag beszolni bocs ma nem jottem. Ja es ha szulo igazolja, akkor meg odabent ne jarasd a szadat, hogy fogorvoshoz mesz csak hat ize...mert akkor meg eleg balfeknek fognak tartani, hogy nem tudod elintezni vagy nem is akarod.

2021. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Valszeg a szülői lesz a megoldás, a fogorvosrol nem teszek említést. És szólok előre már most a tanárnak.
2021. okt. 7. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor a tanár veszélyeztetné a diákja egészségét valami osztálykirándulás miatt? Na ne röhögtessél már! 2 hónapra adnak időpontot, miért akarnál még 2 hónapot várni? Menj a fogorvoshoz, az ofőd meg feldughatja magának az orvosi igazolást, ha annyira pattog...
2021. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat, de azt nem a tanár dönti el, hogy elfogadja-e az orvosi igazolást, és nem ő határozza meg, hogy fontos vagy halasztható.
2021. okt. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem nem erdekel h mit gondol az of.

5 igazolatlan oraval sem fogsz megbukni...

2021. okt. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!