Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Milyen...

Fogszabályzósok! Milyen ételeket ettetek a fogszabályzó feltétele után, és mennyi ideig tartott körülbelül ez a borzalmas fájdalom?

Figyelt kérdés

Két napja tették fel a fogszabályzómat. A fogaim torlódtak, három fogam elől nőtt.

Nem tudok rágni és harapni sem, hátul annyira nem vészes, mint elől. Joghurton, pudingon és leveseken élek jelenleg. Főtt ételeket úgy ahogy tudok enni, hosszadalmas és nagyon oda kell figyelnem, de próbálkozok. Jelenleg el se tudom képzelni, hogy tudok majd egyszer újra rendesen enni. Azzal nyugtatom magam, hogy rengetegen kibírták, a szép fogakért pedig meg kell szendvedni.

A éjszakáim borzalmasak, reggelente sírva kelek.

Előre köszönöm a válaszokat!<3



2021. okt. 7. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Pépes kaját
2021. okt. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Nekem csak pár napig fájt, aztán fokozatosan enyhült.

Olyan max 1 hét

2021. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

1 hétig szenvedtem én is vele. A felrakás napján még elviselhető volt, csak azt éreztem hogy szorít és mintha apró epermagok lennének a fogaim között. Reggelre jött a fekete leves.. Ajánlom, hogy próbálj kevesebbet beszélni ebben a pár napban. Az megkönnyíti a dolgod. Ha elviselhetetlen a fájdalom, mehet a csillapító. Sajnos én nem viseltem túl jól. Zacsis levesen, tört krumplin és reszelt almán éltem pár napig. Plusz főzelék. Ha a kaja annyira nem is megy, igyál sokat!

Kitartást, 1 hét után enyhül a fájdalom és megszokod pikkpakk :)

2021. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Pár nap és megszokod tényleg, utána ugyanúgy ehetsz bármit amit eddig:)
2021. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!