Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy fogszabályzó?

Mennyibe kerül egy fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Most akarok csináltatni magamnak. 25 éves vagyok szóval csak maszek alapon tudom intézni a kezelést, mivel a TB csak 18 éves korig támogatja a fogszabályzást. Nagyjából mi az anyagi vonzata az egésznek? Ha egy hagyományosabb fogszabályzót akarok feltetetni (nem kell hogy ilyen átlátszó legyen, stb) kb mennyire számítsak? Sanszos, hogy alul-felül is lesz tehát 2 teljes ív

2021. okt. 12. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Pontos összeget nem tudok, de százezres-milliós tétel.


Példának itt van árkatalógus egy fogszabályozástól:

[link]

2021. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én 24 vagyok szintén magánorvosnál kellett csináltatni. Nekem alsó-felső van 1 millió volt. Persze lehet részletben is fizetni. Én minden alkalommal mikor megyek( másfél havonta) akkor fizetek valamennyit.
2021. okt. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Azóta már voltam a fogszabályzást végző szakorvosnál, aki mindent egybevetve (foghúzás, alsó-felső ív, munka díj, stb) 350 e. forintos árat mondott. Ez Sárváron. Én elképzelni sem tudom, hogy sok ember kinél vagy hol csináltatja a fogát, ahol milliós árképzések vannak. Vagy miből készül az a fogszabályzó készülék? Gyémántból?
2021. okt. 26. 12:55
 4/6 anonim válasza:
2-es vagyok én Nyíregyházán csináltattam egy magándokinál, de a környéken itt azt mondogatják ő a legjobb. De nyilván változó mindenhol más árak vannak. Nekem húzni sem kellett vagyis annó TB-re 2-t kellett volna ő meg megoldotta, hogy ne kelljen húzni.
2021. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Érdekes árakról beszélnek egyesek. 500k - 1 millió huf közötti összegek... 130 ezer a fogszabályozóm fogívenként, tehát 2 ív 260 e. + el kellett távolítani egy fogat, ami 12k volt. Elméletileg 12 hónapig kell járnom vissza, havonta 1 alkalommal, ami kezelési költségenkénti 6000 forintot jelent, tehát 72k. + mondta a doki a végén majd egy kivehetős fogszabi még kelleni fog ami össz 12k. Összesen 356kba van a buli. Nem akarok kukacoskodni tényleg, örülök neki, hogy megúszom olcsón csak... Nem értem, hogy 1 millió forintos árak hogy születnek? Kellett előtte fogat pótolni? Koronát csinálni? Csak elfelejtik ezt leírni az emberek?
2021. nov. 5. 16:41
 6/6 anonim válasza:
Nekem nem kellett semmit pótolni, de itt ennyi. Be is linkelem itt le van írva mit számol bele. [link] Fogkőeltávolítás, bracket visszaragasztás esetleg csere, munkadíj, összes alkatrész, felragasztás, ívcsere, leszereléskor munkadíj és levehető fogszabályzó, meg amit nem írtak bele gondolom harapásemelő anyag, gumihúzáshoz gumik azt minden alkalommal ad persze akinek kell szóval amit csak lehet beszámít. Illetve mondom itt ő a legjobb több new yorki oklevele van meg állandóan képzi magát nemzetközi szinten is és az ilyenek eléggé felviszik az árakat. Angol tanárral is annó jártam így sikerült a legképzettebbet kiválasztani jó árban is dolgozott :D.
2021. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!