Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy fogsort...

Mennyibe kerül egy fogsort megcsináltatni foghéjakkal?

Figyelt kérdés
Szeretném a fogsorom porcelán foghéjakkal megcsináltatni.Sajnos genetikailag nagyon sárgák a fogaim,és a rendelői fogfehérítés se segít rajta sokat.Egyáltalán nem dohányzom,és nem kávézom,nem tudok vele mit csinálni olyan sárgák mint egy öregembernek,vagy egy csövesnek aki nem mosott fogat évek óta.Alapjáraton jóképűnek tartom magam,de ez a sárga fogsor nagyon idegesít.Ahogy néztem kb felül 8 és alul 8 fogra kéne foghéj,a többi fog már nem látszik beszéd,és mosolygás közben.Kb mennyi lenne megcsináltatni,olyan foghéjjal ami természetes,nem gagyi hatású?Gondolom ezekből is létezik jobb és rosszabb.Kb mennyi ideig marad fent a fogakon?Volt fogszabályzóm,és alul felül van egy retainer(egy ragasztott fémszál a fogsor hátulján) ami a fogak visszamozdulását gátolja meg.Ettől még fel lehet tenni foghéjakat?Ez a fogsor hátulján van,és ahogy néztem a foghéjakat csak a fogsor elejére teszik. Max 2 millió forintot tudnék az egészre fordítani.Ennyiből kijöhet egy minőségi fogsor,ami nem túl műhatású ránézésre?

2021. aug. 10. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Porcelán vagy direkthéj? A direkt olcsóbb, az kb 60k foganként, de nem olyan tartós mint a porcelán.
2021. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a direkt és a porcelán között?
2021. aug. 10. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok. Nekem most van fogszabim, de utána szerintem kellene héj pár fogamra.
2021. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2 Google a barátod. Amúgy nem éri meg, mert az egészséges fogakból kell lecsiszolni a zománcot, hogy ne legyen olyan vastag a fog a héjjal együtt. Emiatt sokkal könnyebben elromlanak és a direkthéjat jó esetben 3-5 évente cserélni kell, rossz esetben gyakrabban. Porcelán tartósabb, de az se 10+ év.
2021. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egészséges fogra nem érdemes.

1 fogra kb 40-70 ezer ft a héj

2021. aug. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És vastagabbnak fog tűnni a fog, ha úgy csinálja a fogorvos.

Nézd kiss virág fogsorát

2021. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A porcelán héj 75 ezer,a direkt héj 30 ezer,ahová én járok.Nekem direkt héjat fognak csinálni,mert állandóan berepedeznek a fogaim a fognyaknál.

A direkt héjról azt olvastam 15 év az élettartama.Hát majd kiderül! Porcelán héjra nincs pénzem.

2021. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!