Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogciszta lehet?

Fogciszta lehet?

Figyelt kérdés
Szerdán kihuzattam a bal felső szemfogamat. 14 cataflamot szedtem el azóta merhetetlenul faj Dalacint szedek péntek óta.. talán az éjszaka enyhült egy kicsit de ma ismét fajt.. nem is a fogam helye hanem fentebb az arcom.. fogorvos azt mondta nincs vele tovább teendo én mégis aggodok.. magán fogorvoshoz járok koronat szeretnek mivel beletortem terhesen így most került rá sor.. aggódom hogy felmegy a genny az agyamba vagy ilyenek mert a fejem is faj róla.. szerintetek??? Mit tudnek csinálni már??
2021. okt. 17. 16:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Hozzateszem nem akart antibiotikumot sem felirni,annyit mondott hogy gyulladt volt. :/
2021. okt. 17. 16:36
 2/7 anonim ***** válasza:

Az arcfájás nem kifejezetten fogászati problémára utal, inkább arcüreg gyulladásra. Foghúzás után előfordulhat, hogy megnyílik az arcüreg, bár pont egy szemfognál ez kevésbé jellemző, hiszen ez a fog általában messzebb van az arcüregtől. De ha a rossz állapotú fog, vagy a foghúzás megviselte a szervezetedet, akkor könnyen kialakulhatott ettől is.

A dalacinnak kell 2-3 nap, míg el kezd hatni, viszont a doboz végéig be kell szedned! Ha nem múlik, holnap keresd fel a háziorvosodat, hogy utaljon be fül-orr-gégészetre.

2021. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire faj még mindig szerda óta, én holnap tuti visszamennék a fogorvoshoz. Nekem is ez volt es kiderült, hogy a húzás helye gyulladt be.
2021. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek ugyanis huzza a többit húzott péntek is egyet. Csak a szemfog helye irgalmatlan fajdalom.. remelem már múlni fog holnapra
2021. okt. 17. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogcisztám. Röntgennel megállapítható. Gyökérkezelés oldotta meg, azóta nem jött vissza, de évente ellenőriztetnem kell.
2021. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem múlik el magatol ha kihuzzak a fogat pl?
2021. okt. 18. 06:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki kell ürülnie a toknak amiben a genny volt. Egy röntgent mindenképp csinàltatnék a helyedben arról az egy fogról.
2021. okt. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!