Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan fogászat ahol...

Van olyan fogászat ahol ingyen megcsinálják a fogaimat,hogy egy lépéssel közelebb kerülhessek,hogy ne legyek magányos?

Figyelt kérdés
A lányok nem akarnak foglalkozni velem,meg úgy az emberek sem általában.Igénytelennek és butának tartanak,amiért több fogam is hiányzik.Ezen csak úgy tudnék változtatni ha lenne egy fogászat,ahol fájdalommentesen kivennék a rossz foggyökereket és ingyen pótolnák a hiányzó fogakat.Sajnos hiába mostam mindennap 2-szer fogat ez kevésnek bizonyult.Az volt a gond,hogy nem jártam fogászatra,csak ha már fájt a fogam és nem lehetett megmenteni.

2021. okt. 19. 07:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

Hát nézd, nekem szanaszét álltak a fogaim, fogszabályozásra volt szükség, elég régen fogtam bele, de sosem mondták rám, hogy igénytelen vagyok.

A fog leginkább nevetéskor látszik a legjobban, de lehet mosolyogni is, és nem elsősorban azon fog múlni egy kapcsolat, hogy hogyan néz ki a fogad.

2021. okt. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy fölül 3 fogam is hiányzik,ami jól látható,alsó fogaimon meg fehér színű fogkő van,ami szintén jól látható.
2021. okt. 19. 08:09
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha mást nem, magán fogorvoshoz mindenképp menj el, mielőtt a többi fogaddal is úgy járnál. Amit megtehetsz ingyen, azt tedd meg, a többire meg próbálj félretenni.
2021. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A TB-s ellátásban ingyen leszedik neked a fogkövet. Fogpótlást viszont sehol sem csinálnak ingyen...

Igen, az emberek igénytelennek néznek, és teljesen jogosan. Tegyél félre pénzt, keress jobb munkát vagy vállalj valamilyen mellékállást, hogy ki tudd fizetni a fogpótlást.

2021. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogpótlást ingyen senki sem csinál, még TB-s orvos sem. Megértem a problémádat, de sajnos erre kell áldozni.
2021. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

“A fog leginkább nevetéskor látszik a legjobban, de lehet mosolyogni is, és nem elsősorban azon fog múlni egy kapcsolat, hogy hogyan néz ki a fogad.”


A francokat nem! Bar igazad van, egy parkapcsolat sem fog mulni rajta, hiszen eleve szinte lehetetlen kuldetes osszejonni valaki normalissal, ha nincsenek rendben a fogaid, szoval nincs is minek mulnia rajta.

En modellkent dolgozom, tehat “elmeletileg” csinosnak mondhato lany vagyok. Az en fogaim hofeherek es egeszsegesek voltak, viszont iszonyatosan szet alltak, tehat esztetikailag nem volt tul szep, hiaba volt hofeher.

Kepzeld senki sem akart osszejonni velem, ja de, az xy Pista, akinek a fel szaja ki volt rohadva. Most mondhatjatok azt megerdemeltem, na de miert is? Rohadt fogsor = szabalytalan fogsor?

Lenyeg a lenyeg, az igazsag az, hogy a szep fog alap igenyesseg, az emberek nem butanak, hanem igenytelennek es apolatlannakmfognak nezni, arrol nem is beszelve, hogy egy jol lathato fogkonek mar boven van szaga is.

Melyik epeszu ember akarnak ilyennel osszejonni? Nekem a belso a fontos, de ha mar a szoba masik felebol erzem valaki szajzagat, ahoz hogyan kellene vonzodnom?

En azt tanacsolom a kerdezonek, hogy tegyen meg barmit, akar tobb allast vallaljon, de csinaltassa meg a fogaid, es tanulja meg a helyes fogapolast, illetve helyes eletmodot, a fogko ugyanis a hianyos fogapolas miatt alakul ki.


Es hogy mi lett az en tortenetem vege?

20 ev “jaj en ugy felek a fogorvostol, nem akarok fogszabalyzot stb” utan raszanta, magam, es szabalyoztattam a fogaimat.

Azota az eletem megvaltozott, tele vagyok onbizalommal es alig tudom levakarni a pasikat magamrol. Ma mar megertem, miert nem akart osszejonni velem senki. Ha meglatok egy regi kepet magamrol, elborzadok, hogy hogyan is elhettem ilyen fogakkal? Es meg egyszer kiemelnem, nekem nem hianyzott vagy rohadt ki a fogam, egyszeruen csakmszabalytalan volt.


Az emberek lebecsulik a szep mosoly erejet, foleg itt Magyarorszagon megy a duma, hogy aaaaaa nem szamit, a fogszabalyozasnak sincs igazan kulturaja, nem hogy a helyes fogapolasnak, es ennek vegre ideje lenne valtoznia!

Nem azt mondom, hogy mindenkinek csupaszaj hollywoodi mosolya legyen, de igenis fogadjuk el, hogy a fogak NAGYON fontosak.

2021. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Még úgy is nehéz lenne becsajozni ha jók lennének a fogaim,de így meg reménytelen.Így még egy prostituált se fogadna.Inkább legyen neki mínusz 20 ezer,de velem nem feküdne le☹
2021. okt. 19. 12:24
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Szomorúan olvasom, hogy mennyi fals válasz érkezett ide. Nem értem, miért érzik egyesek szükségét annak, hogy alapvető háttértudás nélkül kommentelgessenek, félrevezetve ezáltal a kérdezőt, akinek lehet emiatt lesz jó néhány kellemetlen pillanata.


TB alapon a körzetes orvosodnál vehetsz igénybe kezelést. Nincs olyan, hogy te Szombathelyről beesel Miskolcra, hogy jöttél az ingyen tömésért, nem tartozol oda, nem fogják megcsinálni. Interneten meg tudod nézni, hogy te hova tartozol lakcím alapján. ez alól kivétel a 4 egyetemi klinika, ahol szintén - általában - van lehetőséged tb alapon kezeltetni magad, de ez jó eséllyel hallgatói ellátást jelent.


Aztán. TB-re a következő kezelések vehetőek igénybe: foghúzás, fogkőleszedés, bármilyen tömés, gyökérkezelés, prevenciós beavatkozások pl barázdazárás. Aki szerint ez nem így van, annak ajánlom figyelmébe a következő oldalt:

[link]


Akitől ennek ellenére pénzt kértek, annak 2 oka lehet:

1. Átverték

2. Megjelent egy olyan orvosnál, aki ugyan rendelkezik körzetes praxissal, de az illető nem tartozik oda, csak megfogadta az átlag gyakorin portyázó Körmös Aranka tanácsait és úgy gondolta, hogy ő bármelyik szimpatikus fogászatra beeshet ingyen.


Az pedig egyszerűen hazugság, hogy a körzetes kontár, és csak kihuzigálja a jó fogakat. Mint ahogy az üszkös lábat is nehéz összetéveszteni az egészségessel, úgy a húzni való fogat is nehéz az éppel. Nyilván, mint minden szakmában, itt is vannak olyanok, akiknek nem ezt kellett volna választaniuk, de pont ugyanannyi kutyaütő villanyszerelő, ügyvéd, tanár, kasszás vagy fodrász van. Akinek nincs pénze, az első körben látogassa meg a körzetes orvosát. Egy fogkövet bárki le tud szedni, a rossz állapotban lévő fogakat is kihúzza. Ha nincs is pénzem valamire, addig is az elsődleges cél az legyen, hogy legalább ne romoljon semmi tovább, és legalább a még felhasználható fogaim maradjanak meg addig, amíg elég pénzem nem lesz rá, hogy pótoltassak. Rengeteg olyan betegem van (körzetem és magánrendelésem is van), akik úgy esnek be, hogy most van rá pénzük, mert mondjuk 5 éve kaptak egy ajánlatot, akkor nem volt. Igen, csak az 5 évvel ezelőtti állapot köszönő viszonyban sincs azzal, amivel most beesett, réges régen nem beszélgetünk arról, amiről anno szó volt, ha a körzetes rendelésen legalább azokat a sz@r fogakat kihúzatta volna, és évente a fogkövét leveteti, már nem tartana itt és mindez tb alapon, egy forintjába nem került volna pluszban. Lehet otthon ülni és várni a sült galambot, nálunk kifejezetten igaz az, hogy minél tovább vár az ember, annál rosszabb lesz. És akkor is ez fog történni, ha az ember mentegeti magát azzal, hogy nincs ideje, pénze, fél, a szomszéd nem ezt mondta. Végeredményben nem a szomszéd kapja majd azt 35 évesen az arcába, hogy már csak kivehető pótlásban gondolkozhat, ebben az életben már egy jót nem fog enni.

2021. okt. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Munkával és spórolással nem lehetetlen, sajnos ingyen már a diagnózis sincs egy magánorvosnál. :( Én voltam állapotfelmérésen és már azért 6 ezret fizettem, pedig csak 5 perc volt, hogy ránézett és elmondta, mit javasol.
2021. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!