Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátum. Ti melyiket...

Fogimplantátum. Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Callus EU (125 000 Ft)

Dentium (135 000 Ft)

Nobel Biocare Parallel (180 000 Ft)

A Dentium most akciós, 99 000 Ft, ezt ajánlotta a fogorvos, aki szerint mindegyik jó. Nektek van tapasztalatotok a különböző márkákkal?



#fog #fogbeültetés #fogimpantátum
2021. okt. 25. 07:39
A kérdező szavazást indított:
Callus EU
Dentium
Nobel Biocare
más
egyik sem
Nincs rossz fogam. :)
6 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Van már implantátumod? Mennyire lesz szükséged?

Egy barátomat a doki rábeszélte, kihúztak egy csomó fogát, aztán mint kiderült, nem bírta a szervezete az implantátumot, begyulladt az alsó állkapcsa és a maradék alsó fogait is elveszítette. Szóval csak óvatosan.

Tudom, ritka eset, de ezzel sem árt számolni.

2021. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem Nobel van elvileg ez a legjobb.
2021. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nincs még implantátumom, csak egy koronám a felső fogsoromon elöl. Az egyik bal alsó kisőrlő fogam hiányzik, oda kerülne. Gyógyszerérzékeny nem vagyok, platinalemez is van már az arcomban, szóval nem hiszem, hogy nem bírná a szervezetem.

2-es: az ára alapján valóban a Nobel Biocare tűnik a legjobbnak, de kérdés, hogy jobb-e annyival, mint amennyivel drágább...

2021. okt. 25. 15:28
 4/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nekem 4 éve van a Nobel, semmi baja. Igazából nem volt más választásom. :D A fogorvosom ezzel dolgozik, Pestre kellett mennem fogtechnikushoz is.

2021. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy itt kérdezek, ez az ár csak az implantátumra vonatkozik? Összesen egy fog kb mennyibe kerül, mindennel együtt?
2021. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es: itt is van ilyen fogászati klinika, akik csak Nobellel dolgoznak, de ők eleve nagyon drágák. Végül is nem nekem kellett választanom, a fogorvosom Callust rakott be, mert ebből volt csak olyan kicsi, ami jó volt a pofázmányomba. De így megúsztam a csontpótlást. 10 nap múlva megyek varratkiszedésre, aztán januárban felszabadításra, addigra beépül (remélhetőleg) az implantátum, amire majd két héttel később rákerül a fog.

5-ös: hogy egy fog menyibe kerül, az attól is függ, hogy kell-e csontpótló anyag, és ha igen, abból mennyi. Az is lehet 20-40 ezer Ft. Én 132 ezret fizettem most a röntgennel együtt, ebben benne volt a kezelés is. Kb. 200 ezerből fogom megúszni összesen (a jelenlegi árakkal számolva). Aki teheti, ne halogassa, mert most mindennek megy rendesen felfelé az ára.

2021. okt. 28. 07:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Köszi szépen a választ, nekem sajnos elég sok fogat kellene pótolni 🙄
2021. okt. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na akkor jó. Ezek szerint meg is csinálták és túl vagy rajta.

Nekem 4 hónapos procedúra volt egyébként, 1 implantom van és plusz 2 fogon korona. Nekem fél milla volt mindennel együtt. Kezelések, koronák, maga az implantátum, stb.

2021. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Remélem jobb lesz neked mint nekem, mert nekem 12 beültetésből 10 maradt meg és nagyon megbántam! Bármi jobb mint ez, hogy folyamatosan azon kell aggódni hogy begyullad-e, illetve van ahol be is gyulladt és innentől már minden a páciens hibája.... Már minden evéstől félek, és a legújabb elmélet, hogy a kibukkanó implantátumot lecsiszolja a számba!!!! Na itt már kezd elgurulni rendesen a gyógyszerem... (Teljes alsó felső 3,25M)
2021. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Eddig minden rendben nálam, egy hete voltam varratkiszedésen, januárban megyek legközelebb. Mondjuk a 10/12 az 83,3%, nem olyan rossz arány a semmihez képest, 9-es.
2021. nov. 16. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!