Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogimplantátum. Ti melyiket...

Fogimplantátum. Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Callus EU (125 000 Ft)

Dentium (135 000 Ft)

Nobel Biocare Parallel (180 000 Ft)

A Dentium most akciós, 99 000 Ft, ezt ajánlotta a fogorvos, aki szerint mindegyik jó. Nektek van tapasztalatotok a különböző márkákkal?



#fog #fogbeültetés #fogimpantátum
2021. okt. 25. 07:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10: Kívánom neked, hogy minden rendben legyen.

Amúgy egy családtagomnak már régóta ilyen van:

[link]

Nincs vele gondja.


9: Hát igen, az orvosok sajnos külön esetet képeznek. Nem mondom, hogy nem lelkiismeretesek, de bármi gond van rá lehet mondani, hogy a beteg volt az oka (persze vannak kockázati tényezők, dohányzás, alkoholfogysztás, higiénia, stb. de ha ezeket betartja, akkor részéről mindent megtett).


Amúgy az ilyen pótlások bizonyos esetekben TB támogatottak:

[link]

De egy egészséges 18-62 év közötti ember számára nem. Pedig jó lenne, ha midnenkinek támogatnák a beültetést és rá a koronát, mert sokan inkább meg sem csináltatják a drágasága miatt. Később a hiányzó fog miatt más fogakkal is probléma lehet és ott úgyis elúszik az állam által megspórolt támogatás. Vagy csak hidat csináltatnak, amihez a szomszédos egészséges fogakat le kell csiszolni és nem biztos, hogy hosszú távon nem lesznek velük bajok emiatt.

2021. nov. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha az arányokat nézzük akkor jó lehet a 83%, de ilyen áron én nyugodt életet szerettem volna, és ha csak a felét tudom bele sem kezdek. Persze végig reménykedtem abban, hogy jó lesz... Nekem nem jött be a dolog :(
2021. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

12: Én keresnék egy másik fogorvost és vele is megnézetném.

Ami nekem bevált amikor gyulladt volt az ínyem valamelyik fogam mellett, hogy minden nap pár percig öblögettem, "zubogtattam" szájvízzel az esti fogmosáskor. A szájvíz alaposan fertőtlenített mindent és megszűnt a gyulladás. Azóta is szokásom maradt ez a napi legalább egyszeri öblögetés. Nincs azóta rossz szag, rossz íz, vagy gyulladás és fogkő sem képződik (lemossa a plakkot). Talán beültetésnél is használ a gyulladás ellen. Sőt még vírusok ellen is jó, a torkot fertőtleníti.

2021. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kerestem másikat, de csak annyit mondott, hogy ő nem így csinálta volna. Elég intelligens volt, ahhoz, hogy ne mondjon semmi rosszat, és ilyenkor az orvosszakértő a megoldás ami Budapesten elérhető, és talán kapnék egy elfogulatlan értékelést, hogy jól van-e ez így.Még gondolkodom rajta...
2021. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Jelentem, a múlt héten megvolt az utolsó kezelés is, az új fogam a helyén. Mondjuk nem 2, hanem 4 kezelés volt még, kettő januárban, kettő meg most februárban. Először implant-felszabadítás volt, az volt a legrosszabb, legalább fél napig vérezgetett utána. Egy hétre rá varratkiszedés, újabb egy héttel később mintavétel, a végén meg a fog beillesztése a helyére. Vagy 6-szor ki kellett szedni meg visszatenni, sokat kellett belőle csiszolni, hogy beférjen. Sokkal nagyobb, mint a túloldalon ugyanilyen pozícióban lévő kisőrlő, szóval nem tudom, hogy jó kaptam-e, de kezdem megszokni. Sokkal jobb, mintha nem lenne ott semmi. Még egyszer megyek majd fogkőleszedésre, akkor megkérdezem, hogy ez így okés-e. 93 ezret fizettem még az utolsó alkalommal, így összesen 232 ezer Ft volt, ha jól adtam össze.
2022. febr. 17. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!