Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állami szájsebészeti ügyeleten...

Állami szájsebészeti ügyeleten még most is olyan a foggyökér eltávolítás mint régen?

Figyelt kérdés
Védővel és kalapáccsal szedik ki?Megkínozzák a beteget?Megjárja a poklot a beteg,mire kiszedik a rossz foggyökerét?

2021. okt. 27. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Jobb lett az ellátás az állami szájsebészeten mint régen
Ugyanolyan a szájsebészeti ellátás mint régen
Rosszabb lett a szájsebészeti ellátás mint régen
Akinek nincs pénze magánfogorvosra,készüljön hogy nem lesz sétagalopp a kezelés
11 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
15 éve egy ismerősöm azt mesélte szàjsebèszeten mütötték ki a betört foggyökeret a szàjàból és maga volt a pokol.Azt mondta soha többet nem megy àllami szàjsebészetre.
2021. okt. 27. 10:56
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én sztorim is kb. 15 éves.

Betört gyökér, állami szájsebészet - nem volt

egy álom de olyan érzésem nem volt, hogy egy

magán orvos különbül csinálta volna.

2021. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy modernebb az épület és kedvesebbek, nem tudnak máshogy csinálni semmit magánban sem. Hacsak nem altatásos helyre mész.
2021. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De olyan még mindig van hogy vésövel matatnak az ember szájában és egy kis kalapáccsal ütögetik az ínyt?
2021. okt. 27. 11:17
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Covid előtt voltam szájsebészeteny ez 2020 március eleje. Györkérkezelésnél nagyon vérzett, így szájsebészet, félő az arcüregbe lóg a foggyökér. Doki ránéz SZTKba, elküld, holnap 13ra menjünk vissza. Másnap 1 óra várakozás után ismét ránéz, jó, iskolafogász folytassa(ez szerdán, legközelebb jövőhét hétfőn tudtam menni a sulis fogorvoshoz).

Ő azt mondta ki kell húzni, igen de a fogból 2 lap maradt kb. Majd holnap reggel(kedden) húzza ki, délután nincs szájsebészet az SZTKban, ha beletörik baszhatom magyarán(megyeszékhely...). Jó. Kedd reggel természetesen beletörte a fog gyökerét. Irány SZTK, kb 1,5 óra várakozás után bejutottunk.(ja, minden egyes alkalommal el akartak küldeni az SZTK szájsebészetről, mondván ezt rendezze le az iskolafogász...) Addig erődködtünk, hogy végül egy baromi rendes rezidens kiszedte a maradék gyökeret, elküldött röntgenre, nem e maradt bent szilánk.

Szóval nekem az volt a tapasztalatom, hogy ha nincs pénzed magánra, addig váratnak míg a falat nem kaparod fájdalmadba...

2021. okt. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom, nem ügyeletet akartál írni, mert ott max. húznak, vagy ha túl gennyes már a fog, felvágják az ínyt, hogy tisztulni tudjon. Ügyeleten mást nem csinálnak.

Szerintem az állami fogászati rendelőkre gondolsz. Igen, még mindig... Négyfelé törték a fogam és egyenként szedték ki. Az asszisztens tartja a vésőt, a fogorvos meg kalapálja. A fájdalomcsillapító alig hat. Azt hittem, elájulok. Konkrétan leszarták. Szültem már, szóval próbáltam ordibálás nélkül túlélni. Ugyanaz a körzeti fogorvos jó pénzért magánban meg kinyalja a seggét az embereknek. (Én nem mentem hozzá soha többet, magánban sem.)

Kerestem egy jó hírű magánrendelőt, nem mondom, hogy minden fájdalommentes volt a fogaim rendbe rakásához, de ég és föld a különbség. Bölcsességfogamat is úgy kihúzta, pedig alapból úgy nőtt ki, hogy eleve rossz volt, letöredezett, amit más fogorvos szájsebészetre küldött volna.

Szóval a lényeg: inkább gyűjts magánra, és próbáld megtalálni a jó fogorvost. Tájékozódj, kérdezősködj a környezetedben, biztos találsz valakit, aki nem barmolja szét a fél arcod..

2021. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
100ezer éves orvosok esetleg. Fiatalok egyáltalán nem, meg sem tanulják ezt a "technikát", mivel vannak sokkal modernebb, gyorsabb és egyszerűbb eljárások is: felvágják az ínyt, elfúrnak egy kis csontot, kiveszik a gyökeret, majd összevarrják. Fogorvos vagyok, ahol szájseb gyakorlaton voltam, így csináltak mindent, de az egy egyetemi klinika, ahol nyilván már csak az oktatás miatt is a legjobb szakemberek dolgoznak a legjobb műszerekkel, Tápiómihályhónalja-alsón, ahol a szájsebész egy 80 éves vénember, aki még otthon is főorvosúnak hívatja magát a feleségével (igaz történet, csak a település nevét változtattam meg), ott sajnos előfordulnak ilyen dolgok. Nem is utalok senkit sem szájsebészhez, ha nem nagyon nagyon muszáj, inkább megtanultam bizonyos beavatkozásokat magam megcsinálni.
2021. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7.! Erről írtam a 6-os válaszomban. Nálunk is olyan körzeti fogorvos van (pedig nagyváros), aki 70 és a halál közt van. (Csúnya ilyet írni), de nem csak "Bivalyhótszentmártonban" praktizálnak ilyen fogorvosok, hanem megyeszékhelyen is.

Örülök, hogy leírtad, amit...

2021. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor megvàrom amíg a magàn idöpontot ad nem megyek a sürgősségire pedig felül be van gyulladva végig az ínyem.
2021. okt. 27. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:

én államiban voltam nemrég, hát be voltam tojva hogy vajon mennyire leszek megkínozva.

de semmit se éreztem, még az injekciót se! el se akartam hinni.

pedig nem finomkodott, rángatta rendesen, nagyon határozottan dolgozott és kevesebb mint 10 perc alatt kiszedett kettő foggyökér maradványt.

nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy nem fájt, örülök hogy ilyen jó orvos kezelt.

2021. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!