Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog gyökerének...

Bölcsességfog gyökerének eltávolítása szájsebészeten. Mennyire fáj maga a beavatkozás, illetve utána?

Figyelt kérdés
Évtizedekkel ezelőtt kihúzott fog. Most más kapcsán, góckutatás során panoráma röntgenből kiderült, hogy a gyökérnek kb a kétharmada bent van, el kell távolítani. Nincs gyulladásban, teljesen panaszmentes. Mire számítsak?
2021. okt. 8. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Menj maszek fogászatra és ott úgy kiszedik, hogy semmit nem érzel. Elmúlt két hónapban 3 fogamat húzta ki szájsebész, az egyiknél vésni meg varrni kellett, egy másik gyökérkezelt volt, fél perc alatt kiszedte. Igaz nem kevés költség a magánrendelő, de profik az orvosok és nem olyan érzéstelenítőt használnak, mint a körzeti fogorvos. Teljesen fájdalom mentesen dolgoznak.
2021. okt. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincs fog, nincs amit megfogjon, ezt ki kell vágni. Mint írtam, legalább 20 éve kihúzták azt a fogamat. A gyökér alsó fele- kétharmada maradt bent. Már sok éve begyógyult, kívülről semmi nem látszik, csak az íny.

Tehát nem sima fogorvos csinálja, hanem szájsebészetre küld.

2021. okt. 8. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kerdeshez tartozik, es tudom,hogy 20 eve volt, de a helyedben minden kovet megmozgatnek, hogy megtalaljam azt az elmebeteg “fogorvost”, aki ezt tette velem.

Egyebkent, ha nincs gyulladas, egy jo szajsebesz gond nelkul kiveszi.

2021. okt. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már fogalmam sincs, ki húzta ki. :/

Ha már beletörte, legalább lett volna benne annyi, hogy szól...

Most kisebb gondom is nagyobb annál, mint hogy ezt nyomozgassam.

De most ki kell szedetnem. És para van. :(

2021. okt. 10. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Jól el fogják érzésteleníteni, nem fogsz közben fájdalmat érezni. Fel fogja vágni és kivési a csontból a gyökérdarabot, szerintem nem lesz nagy műtét.
2021. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csontból???? Basszus, erre nem is gondoltam. :/

Akkor ez az állkapocsban van, ha jól gondolom, nem simán az ínyben?

2021. okt. 10. 11:50
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Kis anatómia: a fogak gyökerei mélyen az állcsontba vannak belenőve, hiszen az adja a stabilitást a fognak. Jól is néznénk ki, ha a ínyben lennének…
2021. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Kerdezo, nekem vozszintesen csontban fekvo, teljesen iny alatt levo fbolcsessegfogamat mutottek ki, ezzel egyutt a felsot is kimutottek egy idoben.

Minimalis fajdalmam sem volt, es mar masnap teljesen szuperul voltam, 1 (!!!!), ismetlem : egyetlen egy ibuprofent vettem be a mutet utan, tobbre nem volt szuksegem.

Szoval ne felj, minden rendben lesz.

Viszont valassz JO orvost!!

2021. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 neked hol műtötték ki?
2021. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok,szivesen adnek kontaktot, de kulfoldon elek, es itt (nyugat Europa) csinaltattam meg. Ha igy is erdekel kuldj privat uzenetet, mai napig aldom a fogorvosom🙂
2021. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!