Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi ideig fog tartani...

Mennyi ideig fog tartani rendet tenni a számban?És sokat kell szenvednem mire minden rendben lesz?

Figyelt kérdés
Sok betört foggyökér,fogkő,felvágott,nehezen gyógyuló íny.Így néz ki a szám belül.Évekbe is tellhet,mire újra normális lesz a szájhigiéniám?

2021. okt. 31. 18:36
 1/7 A kérdező kommentje:
A magányt azért írtam bele mert így csak vissza fognak utasítani a lànyok.Most a fogaim rendbetètele kell hogy legyen az elsö.Ha az nincs meg,egèzség sincs.És baràtnö se.
2021. okt. 31. 18:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyi az a "sok". Szerintem egy év alatt helyre lehet tenni mindent, ha van rá kereted.
2021. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok betört foggyökér —> honapok


fogkő —> par perc/ fel ora


felvágott,nehezen gyógyuló íny —> hetek/honapok alatt gyonyoruen helyrehozhato HELYES fogtisztitassal. Anelkul egy elet is keves lesz, mert ujra es ujra elojon a gyulladt iny, es egyre rosszabb es rosszabb lesz, ujabb fogakat veszithetsz el.

2021. okt. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

“ Évekbe is tellhet,mire újra normális lesz a szájhigiéniám?”


Miert telne evekbe? Most azonnal kimehetsz a mosdoba es alaposan megmoshatos a fogad, fogselymet sem kifelejtve. Ez csak te rajtad mulik. A fogak helyrehozasa az mas kerdes. Fel ev minimum, de ezt ugy, hogy folyamatosan nyomulsz a fogorvosnal, es azonnal uj idopontot kersz a kovetkezo es kovetkezo kezelesekre.

2021. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fogpótlás is fontos lenne.Ha nem pótoltatom a fogaimat,akkor is igénytelennek fogok tünni
2021. okt. 31. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Évekbe azért nem valószínű. A foghúzások rapidan zajlanak, semmi akadálya nincs egymás mellett vagy egy oldalon lévő fogakat akár egyszerre is kihúzni (nyilván kivéve, ha valamelyik komplikált, nem csak egyszerű húzás). Tömni is lehet egyszerre akár több fogat, szintúgy olyan szabállyal, hogy egymás mellett legyenek. A gyökérkezelés több üléses, ott kicsit lassul a folyamat, de ha van több időpontod kevés várakozással, akkor haladós.

Persze mindig lehetnek meglepetések. Én pl jártam már úgy, hogy a sok év elhanyagolás talaján egy félöklömnyi ciszta keletkezett a beteg arcüregében, ami miatt azon az oldalon végeredményben nem is húzhattunk semmit, hanem irány a szájsebész, de ugye egy cisztaműtét nem olyan, amit majd egy szombati ügyeletben megcsinálnak, kapott vagy 3 hónapra időpontot, majd utána megint 3 hónapra egy regenerációs műtétre is. Tulajdonképpen attól az időponttól kezdve, hogy nálam megjelent addig, míg átadtam neki a pótlását egy év telt el úgy, hogy ránézésre azt mondtam neki, hogy 3 hónapon belül megleszünk mindennel. Ilyen is van, de szerencsére azért nem ez az általános jellemző. Én szeretek haladni, ha olyan száj jön be, ahol sok dolgot kell csinálni, de persze ehhez olyan beteg is kell, aki belemegy abba, hogy egy héten többször is eljöjjön, illetve akár egy egész órát vagy másfelet is ott üljön a székben. Van olyan, aki azt mondja, hogy havonta fél óra, hát vele mondjuk tényleg évek lennének, ha lenne 10 húzandó, 5 gyökérkezelendő meg 8 tömni való foga (pótlásról nem is beszélve).

2021. nov. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem év(ek) implantátummal, persze egyszerre többet is be lehetett tenni, de fél év legalább mire arra rákerült a fog. Ami miatt a tömések és a héj lassabban készül az azért van, mert elfogyott a félre tett pénzem, ezért csak havi 1 alkalom fér bele. Azért olyan 1-1,5 millióra számítani kell
2021. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!