Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem fájt a gyökérkezelés, az...

Nem fájt a gyökérkezelés, az lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltam fogorvosnál, röviden:

A fogorvos azt mondta hogy gyökér kezelni kell az egyik fogamat ami fájt (ezért is mentem fogorvoshoz). De viszont nem értem most hogy mit csinált :D Mind ezeket érzéstelenítő injekció nélkül csinálta, csak egy kis sprayt fújt rá:

Lefúrta a fogamat, nyíltan hagyta, és aztán ilyen kis fehér vattákat tömködött bele valami vas pálcával vagy nem tudom mivel, nem értek hozzá, aztán kihúzta. És ezt megcsinálta még kb 4-5x. Viszont egyáltalán nem fájt, csak amikor kihúzta egy pillanatra kellemetlen érzés volt, de az ténylég kb semmiség. Aztán kiöblítettem a számat a vízzel, és azt mondta hogy készen vagyunk. Kérdeztem hogy akkor most pontosan mit is csinált, és azt mondta, hogy gyökérkezelte. (Továbbra is vissza kell majd járni betömni aztán ha fáj akkor kiveszi a tömést, majd egy másikat megpróbál).


Szóval most így nem értem, lehetséges hogy tényleg ennyi volt a gyökérkezelés? Bárhol/bárkitől kérdeztem, azt mondta hogy nagyon fájt/ kellemetlen volt érzéstelenítővel is, de nekem még érzéstelenítőt sem adtak.



2021. nov. 2. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés nem egy beüléses. Nekem 4x kellett visszamenni hogy szép precízen megcsinálja. Először csak kifúrta és tett a lyukba gyulladáscsillapítót. Másodjára a tövekig fúrta és újra gyulladáscsillapító. Ezt egész eddig csinálta amíg már az utolsó tisztításnál semmit sem éreztem. De azelőtt volt hogy eléggé fájt még 2 injekcióval is. Utoljára mikor voltam, már csak az ínyemet nézte, hogy lenyugodott-e. Ha neked elsőre nem fájt, az király, de még mélyebbre fog menni ha visszamész.
2021. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohh értem! Köszi szépen a választ :)
2021. nov. 2. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:

én úgy tudom ha elhalt a fog, akkor úgy se érzel semmit, ezért nem adnak érzéstelenítőt.

legalább is én jártam már így, lehet a tiéddel is ez a helyzet.

2021. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondta hogy azt a fogamat csinálta amibe 3 ideg van, ebből 1 kihalt, a másik kettő nem
2021. nov. 2. 22:30
 5/5 anonim ***** válasza:
akkor legalább időben mentél, szerintem
2021. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!