Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ez? Volt egy...

Rocko9 kérdése:

Mitől lehet ez? Volt egy tályog az ínyemen. Voltam szájsebészeten ahol felvágták az ínyem aztan gumit raktak bele aztán gézlapot kétszer is aztán utána kiszedték és ennyi. Többi lennt

Figyelt kérdés
Már szépen kezd beforni az ínyem hála isten de viszont belül az arcomon az ínyem alatt dagadást érzek kissé kemény és mintha csomós lenne fáj is kicsit. Kivülről kicsit látszik mintha belenne dagadva az arcom de érintésre fáj jobban meg ha mosolygok vagy ilyesmi.Ez a fájdalom kicsit kisugarzik az allamba is. Mitől lehet ez? Egyepkent antibiutikumot szedtem es holnap megyek vissza fogorvosomhoz elvileg ki kell huzni a fogam. De nemtudom hogy ehez mit fog szólni.
2021. nov. 2. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető, hogy gennygyülem van az ínyedben, ez sajnos a legkörültekintőbb kezelés mellett is előfordulhat. Ha eltávolítják a fogat, akkor kipucolják, esetleg ha a kezelőorvos úgy látja, készül róla röntgenfelvétel (ha még kell nyitni, etc.). Néha viszont elegendő egy másik, szélesspektrumú antibiotikum. A tályog néha elég makacs dolog, nekem sérülés miatt a térdem belső oldalán volt, hetekig szenvedtem vele.
2021. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem az ínyemen van a duzzadás most hanem az ínyem alatt érzem az arcomnál. Kivülről az arcomnál tapintható is kissé a duzzanat
2021. nov. 2. 23:43
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem értem miért mikor már a tályogot felvágták az ínyemen es elmeletileg az megszűnt mar kezd szépen be is forrni ott az ínyem
2021. nov. 2. 23:44
 4/7 A kérdező kommentje:
A fogam mindenkepp kikell huzni azt mondták is. De nem ertem ez a duzzanat az arcomnal mitől van még mindig mikor a tályog az ínyemnél fellett már vagva :/
2021. nov. 2. 23:47
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert a gyulladás, a szövetek károsodása a lágyrészben sokkal lassabban gyógyul.
2021. nov. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem remélem télleg csak ettől van. És azt tudja valaki hogy így kihuzzak e fogam ha az ínyem még nem teljesen gyógyult be?
2021. nov. 3. 10:09
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát végül is mindent lehet, ezt így nem tudom megítélni. Gyulladásban lévő fogat nehezebb kezelni, kihúzni, stb.
2021. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!