Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ideiglenes fájdalom?

Ideiglenes fájdalom?

Figyelt kérdés
Még augusztus elején voltam a fogorvosnál, aki egy olyan fogamat fúrta, amivel nem volt semmi bajom. Még anno, amikor 10-12 éves lehettem, akkor tömte be amalgámmal. Augusztusban elmentem és mondta, hogy kiszedi belőle és betömi rendesen és nem lesz vele gondom. Nem mondott semmit csak az asszisztense annyit, hogy olyan nagy a tömés, hogy lehet később koronáztatni kell. Annyit hozzáfűznék, hogy amikor a fogorvos fúrta a fogamat kérdezte, hogy fáj -e. Mondtam neki, hogy nem. Majd ekkor csodálkozott. Fúrta tovább és megint megkérdezte, hogy fáj -e, majd mondtam, hogy nem és megint csodálkozzott. Azóta eltelt 3 hónap és semmi bajom nem volt múlt vasárnapig, amikor elkezdett tompán fájni. Nem fáj mindig csak időnként, de akkor sem elviselhetetlenül. A nap nagy részében abba marad, de néha halványan előjön néha nagyon ritkán jobban. Ha elmúlik és kocogtatom nem fáj. Most amikor kiirom a kérdést akkor topmán fáj, de megint el fog múlni. Azon gondolkodtam, hogy visszamegyek de már nem bízom a fogorvosban (nem csak emiatt). Azért vonakodó elmenni, mert volt nagyon régen egy másik fogam, ami szintén fájt, de jóval erősebben és hosszabb ideig, de azóta "örökre" elmúlt. Ez is abbamarad vagy menjek vissza? Sosem volt bajom ezzel a foggal, amíg amalgámmal volt betömve.

2021. nov. 5. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

A tompa fájdalom rosszabb, mint az éles, nekem ezt mondta a fogorvosom, mert a tompa fájdalom a fogbél elhalására utal.

Nekem is így kezdődött, tompa fájás időszakonként, majd elmúlt, majd megint tompán fájt.. Aztán egyik éjszaka úgy belobbant egy éles, mindent átható fájdalommal, hogy sem a jég, sem a cataflam nem segített, csak remegtem a fájdalomtól és sírtam, pedig nem alacsony a fájdalomküszöböm. Fél éjszaka ébren szenvedtem, szörnyű volt!! Ha lehet te ne éld át ugyanezt, mint én. Én sem tudtam még akkor, hogy a tompa fájdalmat nem szabad szőnyeg alá söpörni, de megtanultam egy életre!!

Ha nem bízol ebben a dokiban, keress fel egy másikat, valószínű gyökérkezelni fog. Lehet, amikor vette ki az amalgám tömésed felsértette a fogbeled. Hidd el, elég annak egy hajszál repedés, hogy belemenjen bármilyen kórokozó és elinduljon az elhalás folyamata.

2021. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!