Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg fogják menteni a fogam?

Meg fogják menteni a fogam?

Figyelt kérdés
Részben az én, részben a fogorvos hibájából alakult ki a mostani helyzet...Van egy fogam, amelyik be volt tömve évekkel ezelőtt. Aztán kiesett belőle a tömés egy pici darabja. Az egész maradék tömést kiszedték és gyökérkezelték. Tavaly szeptemberben újra kiesett egy tömésdarab, ugyanarról a helyről...... Ezúttal nem mentem el orvoshoz, halogattam, de nem is volt vele különösebb problémám. Most nyár végén az egész tömés megadta magát és kiesett, tehát egy nagy kráter lett a fogamban. Telefonáltam az orvosnak, de arra hivatkozva, hogy ez gyökérkezelt, azt mondta, nem fog fájni, várjam ki az időpontot, amit 2 hónap múlvára kaptam. Ez az időpont holnap lesz, de most már baromira fáj a fogam, attól függetlenül, hogy gyökérkezelt. Eleinte úgy fájt, hogy gondolt egyet, nekiállt fájni az egész fogsorom, aztán napokra elmúlt. De most már folyamatosan lüktető érzést tapasztalok és nem érhet hozzá semmi sem, bármilyen kajától nagyon elkezd fájni... közben már az összes fogam lüktet. Van még esélye ennek a fognak? Mert szerintem nincs.
2021. nov. 8. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Holnap ki fog derülni. Sok tényezőtől függ, a fájdalom is sok mindent jelezhet.

Legközelebb ne hanyagold el a dolgot. Ha a tömésnek csak egy kicsi része is kiesik, akkor a kórokozók rögtön munkához is látnak. Rendesen kitisztítani pedig nem tudod, így borítékolható a baj.

2021. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kiderült, nem is volt eddig gyökérkezelve. Úgyhogy most gyökérkezelik
2021. nov. 9. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!