Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után ez normális?

Gyökérkezelés után ez normális?

Figyelt kérdés

Szombaton lett gyokerkezelve az egyik fogam (igen,szombaton)

És azóta enyhén fajdogalt de azt mondta is az orvos hogy fájni fog pár napig.

Viszont ma délután, azaz 2 napra rá, iszonyatosan lüktet, a gyógyszer sem hat rá, és 7gy érzem legszívesebben kitépném az egész fogamat.

Mondjátok,hogy ez nem jelent semmi rosszat....

Az fogamnál az inyem alatt pár pontra hasonlító dudor lett.

Szombaton kell visszamennem tisztításra, még ideiglenes tömés van benne.


2021. nov. 8. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes tömés van benne akkor persze, hogy fáj még. Mikor visszamész egyszer még fúr rajta, az a fog még nincs kész. A tisztítás nem azt jelenti hogy kiszedi és tesz egy permanens újat. Még fúr, mélyebbre megy, a gyökereid teleszurkálja tűkkel, aztán pedig ha minden oké, akkor betömi. A dudor pedig normális. Az én dokim gyökérkezelésnél behívott egy 4. találkára is hogy átnézze hogy az ínyem hogy bírja.
2021. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jót semmiképpen nem jelent. Lehet, hogy kell rá antibiotikum, de az is lehet, hogy ki kell húzni. Vagy elmúlik, és minden rendben lesz.
2021. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én most voltam gyökérkezelésen, azt mondta, ha fáj, azonnal szóljak és menjek vissza.
2021. nov. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ínyed begyulladt, nem a fogad lüktet, csak úgy érzed.
2021. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel az orvos akinel voltam csak szombaton rendel, atiranyitottak egy másik orvoshoz.

Kénytelen voltam orvoshoz fordulni mivel reggelre bedagadt az arcom.

Ő kiszedte a tömest és megtisztította,de nem tudta teljesen mert iszonyatosan fájt. Kipukkasztotta a gennyet és emiatt nem zárta le a fogamat. Most egy fájdalmas lyuk tátong ott

Kérdezte is hogy jobb e már...de igazából lfsak rosszabb lett, jobban fáj.

Most nem tudom mit tegyek

2021. nov. 9. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Javult azóta a helyzet?
2021. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Akkor azt éreztem rosszabb lett de utána hogy kiment az érzéstelenítő hatása már jobb volt,nem fájt csak dagadt volt. Szépen 1 hét alatt kitisztult és lement a dagadás.
2021. nov. 19. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!