Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 12 éves 2 fogcsíra hiány...

12 éves 2 fogcsíra hiány megoldása?

Figyelt kérdés
Lányom 12 éves, alul két örlő foga (hátulról azt hiszem a 3.) tejfog, nincs a maradó fognak fogcsírája. Fogszabályzáson azt mondták, hogy megoldás lehet, hogy kihúzzák a két tejfogat, és összébb húzzák az előtte-mögötte lévő fogakat. Volt már valakinek ilyenje, ami szépen helyrejött? Hány évig kell hordani a fogszabályzót? van esély, hogy tényleg normálisan arrébb menjenek ezek a nagy gyökérrel rendelkező őrlők?

2018. nov. 14. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a szerintük legjobb megoldást ajánlották. Ha kihúzzák, fogszabályzással megoldható természetesen. Szerintem bízz a szakorvosokban, valószínűleg értenek hozzá.
2018. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kedves vagy, hogy válaszoltál, de inkább annak a véleménye érdekelne, aki empirikusan megtapasztalta, hogy ez működik. engedtessék meg nekem a kételkedés joga, ha a gyerekem fogairól van szó.


szerintem ha neked ilyen gondod lenne, te sem csak vakon bíznál a szakemberben, hanem minimum utánakérdeznél itt-ott, mielőtt egy ilyen beavatkozásba belevágnál.

2018. nov. 15. 08:46
 3/5 A kérdező kommentje:
persze ez nem azt jelenti, hogy nem bízom az orvosban. nagyon kedves, szimpatikus, valószínűleg belevágunk. de megnyugtatna, ha valaki elmondaná a pozitív tapasztalatait.
2018. nov. 15. 08:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt. Addig fogszabit nem tesznek fel amíg ki nem húzzák a tejfogat.

Nekem is alulról húztak mindkét oldalról egyet.

Miért ne lenne esély? Nekem szinte teljesen odahúzta őket a lyuk helyére. Ez a fogszabályzó feladata. :D

2018. nov. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Empirikusan senki nem tapasztalta meg, mert minden eset más, különösen a fogszabályozásra igaz, hogy két hasonlónak tűnő esetet nem lehet összehasonlítani. Még szakorvos sem tudna erre adekvátan válaszolni, mert ahhoz, hogy tudjuk, kb mennyi idő kell, szükség van egy csomó egyéb infóra, pl a hetesek milyen állapotban vannak (itt a gyökér fejlettségére gondolok), lányod fejlettsége, egyáltalán miért pont ez a terápia lett ajánlva, miközben másnak az ép és egészséges tejfogát inkább bent hagyják, van e egyéb rendellenesség, amit kezelni kell stb stb. Ez egy sokkal összetettebb dolog és csak egy ember tud rá adekvátan válaszolni: maga a szakorvos. Őt és csak őt érdemes erről megkérdezni. Mivel ide bárki írhat választ, lehet vki leírja, hogy neki 1 év alatt behúzták, csak azt elfelejti megemlíteni, hogy sokkal fiatalabb volt, mint lányod (már ha vontok párhuzamot a kor és a terápia között), hogy máshol volt a csírahiánya, hogy nem is csírahiánya volt (mivel az emberek egy jó részének konkrétan fingja nincs, hogy mi van a szervezetében vagy épp mi történik vele). Kérdezd meg a szakorvost!
2018. nov. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!