Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz kezeléssorozat miatt...

Rossz kezeléssorozat miatt kialakult, illetve türelmetlen fogorvosnál erősebben jelentkező hányinger esetén elegendő lehet az éber szedációs fogászati kezelés vagy mély altatásra lehet szükség?

Figyelt kérdés
Ajánlották nekem egy helyen az éber szedációt, hogy az jó lehet nekem, de nincs ilyen, és ott nem vállaltak éber állapotban kezelésre, mert az orvosoknak nincs rutinjuk hányingeres pácienssel. Most gondolkodom, hogy milyen rendelőt keressek. Az sem lenne rossz, ha egy kezelés alatt nem csak egy fogat tudnának ellátni, azt lehet éber szedációban is? Néztem pár fogászatot, ahol van egyik-másik, kéjgázas bódítás, éber szedáció, mély altatás.
2021. nov. 11. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Több dolgot bármikor bárhol lehet csinálni, ha nyitott rá a páciens és a fogorvos is, illetve van néhány, kvázi feltétel, ami nem kőbe vésett, de ajánlott. Például, hogy egy oldalon legyenek a kezelendő területek (mély altatásnál kisebb vagy teljesen elhanyagolható a jelentősége kezeléstől függően), illetve nyilván van egy sorrend, amit be kell tartani, pl frissen húzott sebre nincs fogkőleszedés.

Szerintem jó lehet az éber szedáció is, nem tudom ugyan, hogy mennyire kell öklendezned kezelés közben, de alapvetően a bódítás is a kicsit nehezebben kooperáló betegek miatt terjed el egyre jobban, véleményem szerint te ez a kategória vagy. Érdeklődj még máshol, biztos lesz, ahol fogadnak.

2021. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyáron voltam fogkőleszedésen, ott dentálhigiénikus látott el, és ő nagyon türelmes volt, és mindenre odafigyelt, nála nem volt hányingerem, de ő nem fogorvos, pedig hozzá tömés miatt is mernék menni. Most egy fogam lett érzékeny, először az ínyem gyulladására gondoltam, vagy hogy felsértettem fogselyemmel, kicsit pirosabb is volt azon a területen a kelleténél, aztán miután elmúlt a pirosság, a fájdalom megmaradt, és úgy tűnik, hogy fogammal van gond. Úgyhogy tömés miatt mennék. Meg van egy másik, amiben eltört a tömés és egy része kiesett (ilyen most először fordult elő velem, nem is tudtam, hogy ilyen lehet, őrlőfog), de az nem érzékeny, az jobban ráér, csak kicsit kényelmetlen, meg másik oldalon van.


Köszi a válaszod, segített.

2021. nov. 11. 15:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy míg egy fogkő levételen bármikor meg lehet állni, az sem probléma ha belemozdulsz és véletlenül felsérti az ínyedet vagy a nyelvedet, mert az ultrahangos depurátor nem tud olyan nagy bajt csinálni. A fogorvos kezében viszont egy turbina van, ami egy tizedmásodperc alatt viszi még a csontot is - vagyis ez már komoly bajt tud okozni. Ugyan jelezhetsz a fogorvosnak (bár az asszisztens hamarabb észre veszi), hogy szeretnél megállni, de kell neki egy-két másodperc hogy reagáljon és még egy másodperc hogy a gép kipörögjön és kivegye a szádból. Ha pedig már a tömésnél tart, ott kulcsfontosságú, hogy a fogat megfelelően izolálja és végig nyálmentes maradjon. Minden egyes csukásnál újra kell kezdenie.

A szedálás minden típusát csinálják egyébként az egyetemi fogászati klinikákon (Semmelweis, Pécs, Debrecen, Szeged), náluk lehet próbálkozni. De van erre egy másik módszer is: meg kell tanulnod koncentrálni. Egyáltalán nem könnyű, de abszolút nem lehetetlen. Az öklendezést tudatosan meg lehet szüntetni. Csak gondolj bele: a fogaiddal meg tudod rágni az ételt, meg tudod mosni a saját kezeddel és még a dentálhigiénikusnál is sikerült leszedetned a fogkövet (ez nem csak az ő érdeme, hanem a tiéd is). Erre az egyik legjobb módszer, ha előre utána nézel, hogy mi fog történni a szádban, nézz meg például néhány youtube videót. A kezelés közben figyelj arra, hogy csak az orrodon vegyél levegőt - a szádon keresztül letüdőzöd a vízpermetet és ettől bárkinek beindulna a garatreflexe. Az arcizmaidat és a nyelvedet pedig lazítsd el - ebben segít ha megszorongatsz egy zsebkedőt, stresszlabdát vagy akár a karfát. A szemeddel pedig ne nézegess jobbra-balra, csak fókuszálj rá egy pontra.

2021. nov. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"De van erre egy másik módszer is: meg kell tanulnod koncentrálni. Egyáltalán nem könnyű, de abszolút nem lehetetlen. Az öklendezést tudatosan meg lehet szüntetni."


Több, mint 10 éve sikertelenül próbálkozom ezzel a módszerrel, hidd el, okkal fizetnék többet más módszerért.

2021. nov. 13. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!