Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog-csíra műtétről...

Bölcsességfog-csíra műtétről lenne pár kérdésem (? )

Figyelt kérdés

mennyibe kerül?

végzik-e altatással?

mennyi a gyógyulási idő utána?

mik a veszélyei?

hogyan történik?

14 éves lánya vagyok egyébként, fogszabályzós és a még ki nem nőtt bölcsességfogaim "csíráit" szeretnénk kiműttetni az ínyemből mert már hét éve járok fogszabályozásra, és a kész eredményt újból elrontaná ha kinőnének a bölcsességfogaim, mert újra összetorlódnának a fogaim, plusz sokaktól hallottam hogy általában mindenkinél vésés a vége, mert em tudják ott hátul rendesen mosni a fogaikat és megrohadnak


2010. szept. 4. 21:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi lány*, nem* :D
2010. szept. 4. 21:08
 2/11 Ájhevnó ***** válasza:

20000 volt oladalankén 3 éve.

Az egyik oldalon aftám lett utána, akkkor 2 napig myelni nem bírtam. Akkor volt 1 hét, a másik oldalon 3 nap.

Az első 2 nap nagy szenvedés, aludni, enni nem tudsz normálisan, utána elvegetálsz. 2 jégzselét érdemes előtte beszerezni, és befagyasztani.

Telenyomnak érzéstelenítővel, aztán tátod a szád. Néha matatást érzel, a felső álkapcsodban nyomást is, meg vér ízét. Kb. ennyi nem nagy megrázkódtatás. Utána néhány óráig nem fogsz tudni enni, így érdemes jót kajálni 2-3 órával a műtét előtt.

2010. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly pont ilyenkor volt.

Sorba válaszolok.

30000 Ft-ot fizettünk a műtétért, illetve még zsebbe is ment.

Igen végzik altatással, nekem is úgy csinálták.

1 hét a gyógyulási idő utána veszik ki a varratokat. A műtét veszélyeiről majd kapsz amúgy valami papírt, de annyi hogy végülis az altatásnak vannak veszélyei. Úgy történik, hogy bemész reggel 7-re éhgyomorra majd ott elkezdik írni az adataid papírokat töltesz ki. Adnak valami szájöblítő szert. Úgy fél óra múlva kapsz egy kis pohár vmit, ami meg kell inni, azt hiszem az már az altató egyik fele. Aztán bekötik a tűt a kezedbe. Én ezután már aludtam és a műtét kezdetekor keltettek fel, hogy most még kapok magamra egy pár ilyen tappancsot, meg utána még ilyen maszkot is raknak rád. Felébredsz akkor nem érzel semmit, csak hozzáérsz az arcodhoz és nagyon nagy lesz. Hát kb ennyi.

2010. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Illetve nagyon nehezen fogsz majd enni. Vagyis inkább nem is fogsz enni. Én 7 napon keresztül zacskós levesen éltem csak. És napi ötször vagy többször öblítettem a szám ilyen gyógynövényes teával. Meg mindig tisztítani kell vizes fogkefével óvatosan a fogaid.
2010. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem kinőtt rendesen mind a 4 bölcsességfogam és nem lukas, szóval hülyeség hogy az mindenképp el fog romlani.

Van 11 lukas tömött egyébként, de a bölcsesség fogam jó.

2010. szept. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

jesszusom, őszintén bevallom hogy most rendesen befostam:D

de nálam ez sajnos muszály, mert a röntgenen már látszik, hogy a csírája is meg van dőlve

2010. szept. 4. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem egy nem bölcsesség fogamat vésték ki, amit beletört a hülye fogorvos, mikor megpróbálta kihúzni. Hát az olyan volt, hogy átmentem a szájsebészetre, és ott kaptam még egy érzéstelenítőt, aztán fogtak egy ilyen gumikalapácsot, meg vésőt, és elkezdték szétverni az ínyemet, nem éreztem semmit, csak annyit, hogy mindjárt agyrázkódást kapok az ütésektől :) Vagy egy órán át vésték, mire kiszedték a gyökérdarabokat. Utána meg összevarrták a lukat. Aztán hazamentem és aludtam egy jót.

Nem emlékszem arra hogy utána köv napokban fájt volna vagy ilyesmi, szerintem utána nem fájt már. Aztán 1 hét mulva vissza kellett menni varratszedésre, az meg kb olyan érzés volt csak mintha megsimogatták volna az ínyemet, szóval az se fájt.

2010. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ezekután elmondok egy miatyánkot ,hogy nekem egészséges fogaim vannak o.O
2010. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, és nekem az SZTK-ban csinálták meg.

De mivel totál beérzéstelenítik, nem érzel semmit.

Szóval én ezért nem fizetnék magándokinak, tök fölösleges.

2010. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért akarja mindenki, hogy elaltassák? Nem nagy tragédia, ha jól érzésteleníti a doki akkor nem fogsz érezni semmit, csak hallod a recsegést. Az érzéstelenítő még kellemetlen. Utána egy pár napig nem fogod tudni rendesen kinyitni a szádat, meg egy pici dagadás. Nekem egy hónap alatt mind a 4-et kiszedték.

Menj magánhoz, ott drágább de megbízhatóbb.

2010. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!