Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső bölcsességfog...

Bal felső bölcsességfog kihúzása? Fájni fog?

Figyelt kérdés

Hát igen. Holnapra kaptam beutalást az NKVD-hez:P hogy megszabadítsanak a bal felső 8-as bölcsességfogamtól. Azt mondták, hogy annyi lidokaint fogok kapni mint egy ló, de érezni így is fogom a húzást. (amúgy maga a fog nem fáj.) Kérdés: milyen mértékű fájdalomra számíthatok? Tapasztalat, hasonló esetek?:)

Előre is köszi!


2011. okt. 5. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Maga az injekció fog fájni, meg 1-2 óra múlva, mikor kimegy az érzéstelenítő.

Nekem mind a négyet ki akarták szedni, csak annyival bonyolultabb az én esetemben, hogy nincsenek kint, hanem az ínyen belül, vízszintesen nőnek... Természetesen nem hagytam. :D

2011. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát, nekem azt mondták, hogy ez sima húzás lesz... az injekciót meg valahogy kibírom, töméscserém már volt, akkor is kaptam egy szurit az ínyembe, az nem volt vészes. Ezek szerint akkor maga a húzás nem fog fájni?
2011. okt. 5. 14:23
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Nekem tavalyelőtt húzták ki pont azt a fogamat. Hát jajj. Ne félj, mert maga a húzás nem fáj, csak nagyon kellemetlen, ráadásul nekem még egy kicsit vésni is kellett valamit az ínyemnél, mert nem akarta hagyni magát a fogam, izzadt a doki rendesen... Annak csak a hangja volt rossz, de NEM FÁJT. Mikor elmúlt az érzéstelenítő hatása, akkor sem, csak nekem az volt kellemetlen, hogy nem akart elállni a vérzés... Egész este vérzett, alig tudtam aludni, mert féltem, hogy meg fogok fulladni az alvadtvértől... Na, az az éjszaka horror volt. Egy jó tanács: nekem a kolléganőm javasolta, hogy kenjem az ínyemet fogkrémmel (!), mert attól eláll a vérzés. Hát, nem tudom, hogy ez mennyire steril, de nekem bevált. Ne ijedj meg, nem olyan vészes. Kitartás! :)
2011. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Ja, és ami még rossz volt: nekem a szájpadlásomba is lőttek néhány helyen szurit. Szóval totál elzsibbadtam, de az, ahogy szúrta a kemény szájpadlásomba a tűt... Nahát... Brrrr!
2011. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi:) Igazából a legjobban a húzástól tartok, mert még soha, egyetlen fogamat se húzták ki. (maga a mozdulatsor, hogy benyúlnak egy fogóval a számba, az paráztat:S )
2011. okt. 5. 14:34
 6/18 A kérdező kommentje:
A szuri csak egy pillanatig fáj, azt valahogy kibírom:P
2011. okt. 5. 14:35
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Hát igen, elég nagy szerszám, az biztos. De te az itteni hasznos tanácsok miatt már felkészülten fogod várni a műveletet. :) ;) Tényleg, a fogó... Na, annak van még rossz hangja, mikor csikorog a fogzománcon... :| :S
2011. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Legjobb az lenne, ha elaltatnának XD Köszi az eddigi válaszokat:)
2011. okt. 5. 14:38
 9/18 anonim ***** válasza:
43%
A húzás csak akkor fáj ha nagyon gyulladt a fog, mivel neked nem az, így elzsibbadsz és semmit nem fogsz érezni, utána fáj kicsit amikor kiáll a zsibbadás, legyen otthon fájdalomcsillapítód.
2011. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ma húzták ki. Hát elég kellemetlen volt, de inkább csak amiatt, hogy hallottam a recsegést-ropogást, és rángatta a doki a fejem, elég nehezen akart kijönni, mállott szét. :S Fájni nem fáj különösképpen, de majd későbbre izzíts vmi fájdalomcsillapítót, ha kimegy az érzéstelenítő, akkor a seb az fájni fog.
2011. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!